more_horiz

"Czynami musimy dać świadectwo jego wielkości". Rusecka o obronie Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2023 11:45
- Nie możemy podcinać korzeni, z których wyrastamy, z chrześcijaństwa, a Ojcu świętemu zawdzięczamy naszą wolność. Jan Paweł II to niewątpliwie największy Polak w historii - mówiła w Polskim Radiu 24 Urszula Rusecka, zastępca rzecznika prasowego Prawa i Sprawiedliwości.
Urszula Rusecka
Urszula RuseckaFoto: PR24

Ulicami Nowego Targu - stolicy Podhala - rzesze pielgrzymów przeszły w obronie dobrego imienia świętego Jana Pawła II w marszu z nowotarskiego rynku do sanktuarium świętego Jana Pawła II. Organizatorzy i uczestnicy przemarszu podkreślali, że są wychowani na nauce Ojca Świętego i będą jej bronić. 

Gość Polskiego Radia 24 podkreśliła, że atak na Jana Pawła II wpisuje się w szerszą politykę. - Wydaje się, że niektóre instytucje i osoby chcą zniszczyć autorytet Jana Pawła II, stworzyć nowy wizerunek papieża Polaka. Musimy bronić Jana Pawła II i jego nauki. Należę do pokolenia Jana Pawła II i utożsamiam się z jego nauką. Ważne, żeby młode pokolenie również z tego czerpało. Musimy dawać temu świadectwo. Nie możemy podcinać korzeni, z których wyrastamy, z chrześcijaństwa - powiedziała Urszula Rusecka. 

- Nawet osoby niewierzące muszą zrozumieć to dziedzictwo. Ojcu świętemu zawdzięczamy naszą wolność. Ludzie sami upomnieli się o pamięć o papieżu Polaku. Jan Paweł II to niewątpliwie największy Polak w historii. To jest ten moment, gdy czynami musimy dać świadectwo jego wielkości i nauce - tłumaczyła wicerzecznik PiS.

Posłuchaj
25:30 PR24_mp3_20230319093318.mp3 Urszula Rusecka gościem Jerzego Jachowicza (Przekładaniec Jachowicza)

W marszu w Nowym Targu uczestniczyli m.in. członkowie Związku Podhalan w tradycyjnych góralskich strojach, a także duchowni, umundurowani przedstawiciele ochotniczych straży pożarnych i mieszkańcy Nowego Targu oraz okolicznych miejscowości. Według policji w wydarzeniu mogło uczestniczyć do tysiąca osób. 

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Przekładaniec Jachowicza

Prowadzi: Jerzy Jachowicz

Gość: Urszula Rusecka (zastępca rzecznika prasowego PiS)

Data emisji: 19.03.2023

Godzina emisji: 9.33

PR24/jt

Zobacz także

Zobacz także