"Wielkie zarazy ludzkości". Maciej Rosalak o pandemiach w historii powszechnej
- Ta zaraza, która narodziła się Wuhan i następnie objęła cały świat, kazała spojrzeć na inne epidemie dokładniej - powiedział na antenie Polskiego Radia 24, Maciej Rosalak, dziennikarz, autor publikacji "Wielkie zarazy ludzkości. Jak choroby i epidemie wpływały na dzieje cywilizacji?".
2020-11-22, 23:50
Ostatni rozdział swojej najnowszej książki "Wielkie zarazy ludzkości. Jak choroby i epidemie wpływały na dzieje cywilizacji?" Maciej Rosalak poświęca eugenice.
- Uznałem, że nie można tego pominąć. Zwłaszcza, że ta obecna pandemia, jak zresztą wiele innych nieszczęść, które dotknęły ludzi, wyzwalało różnego typu emocje, uwalniało różne ideologie, prądy umysłowe, które nie służyły rozwojowi ludzkości. Taka taka była m.in eugenika, która rozwinęła się w okresie międzywojennym. Te prądy umysłowe spowodowały duże zamieszanie w umysłach ludzi, zarówno Wschodu i Zachodu. Jednocześnie to eugenika spowodowała ze narodziły się dwa ludobójcze totalitaryzmy - przekazał na antenie gość audycji "Poczytnik".
Powiązany Artykuł
Brytyjskie media: szczepionka Pfizera może być dopuszczona w ciągu tygodnia
Od ponad 40 lat Maciej Rosalak zajmuje się dziennikarstwem. - Właściwie nigdy nie zajmowałem się historią, zawsze popularyzowałem ją, zgłębiałem jej tematy. Wydaje mi się, że książki, które zacząłem pisać pod koniec życia zawodowego o tym świadczą - podsumował autor.
Rosalak opowiedział o tym, jak wielkie znaczenie ma kwarantanna w świetle opisanych zaraz.
REKLAMA
Dziennikarz odniósł się do samej treści książki, w której można znaleźć odpowiedź na pytanie, jak choroby wpływały na rozwój i upadek państw i narodów.
Publikacja została wydana nakładem wydawnictwo Fronda.
Posłuchaj
***
REKLAMA
Audycja:"Poczytnik"
Prowadzili: Tomasz Zapert i Krzysztof Masłoń
Gość: Maciej Rosalak
Data emisji: 22.11.2020
REKLAMA
Godz. emisji: 22.06
kmp
REKLAMA