more_horiz

"Pytanie o wizję Polski". Marcin Gugulski podkreśla dorobek rządu Jana Olszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2023 13:35
- Znaczenie niektórych spraw rośnie, na przykład bezpieczeństwa czy bezpieczeństwa energetycznego. W tym pytaniu Jana Olszewskiego "Czyja będzie Polska?" jest pytanie, jaką wizję kraju chcemy zrealizować; Polski, którą będzie rządziła grupa ludzi bez mandatu społecznego, gdzie własność i przedsiębiorczość będą oligarchiczne, jak to jest do dziś w niektórych krajach na wschodzie, czy też będzie jak w normalnych krajach Zachodu - mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz, polityk, były rzecznik prasowy rządu Jana Olszewskiego.
Jan Olszewski
Jan OlszewskiFoto: prezydent.pl

Rząd Jana Olszewskiego został odwołany przez Sejm w nocnym głosowaniu z 4 na 5 czerwca 1992 roku, kilkanaście godzin po wykonaniu przez ministra spraw wewnętrznych Antoniego Macierewicza uchwały Sejmu o ujawnieniu tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa (tzw. lista Macierewicza).

Wniosek o wotum nieufności dla rządu zgłosił w imieniu Unii Demokratycznej, Kongresu Liberalno-Demokratycznego i Polskiego Programu Gospodarczego Jan Maria Rokita, a nieformalnie poparł go Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Posłuchaj
23:41 PR24 2023_05_28-11-06-44.mp3 Marcin Gugulski o przyczynach obalenia rządu Jana Olszewskiego

Zobacz także:

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: Historyczne wydarzenie tygodnia

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Marcin Gugulski

Data emisji: 28.05.2023

Godzina emisji: 11.06

PR24/ka

Zobacz także

Zobacz także