more_horiz

Który model rodziny jest najlepszy? Debata Polskiego Radia 24

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2018 19:58
O modelach rodziny, jak zmieniały się na przestrzeni lat, w debacie Polskiego Radia 24 rozmawiali: Barbara Surdykowska (UKSW, NSZZ "Solidarność"), Monika Fedorczuk (Konfederacja Lewiatan), Marek Grabowski (Fundacja Mamy i Taty), Karolina Zioło-Pużuk (Centrum im. I. Daszyńskiego).
Audio
  • 20.10.18 Debata w PR24. Eksperci o tym jak zmienia się model rodziny
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ESB Professional

- Wpływ na rodzinę miały przemiany kulturowe, które miały miejsce na przestrzeni ostatnich lat. Pojęcie rodziny też coraz bardziej się poszerza, co niektórzy postrzegają jako zagrożenie - zauważyła Karolina Zioło-Pużuk. - Na rodzinę, tak jak na różnego rodzaju inne instytucje naszego życia społecznego oddziałuje pewien postęp technologiczny. Rodzina przestaje być jedynym centrum organizacyjnym jedzenia i prasowania koszul - stwierdziła Barbara Surdykowska.

Monika Fedorczuk podkreśliła, że rodzina w Europie ulega bardzo szybkim przemianom. - Pojawiają się różne formy więzi międzyludzkich różniące się od takiego tradycyjnego modelu. Istnieją pary wychowujące jedno dziecko albo w ogóle nie posiadające dzieci. Mamy coraz więcej modeli życia - dodała ekspertka.

- Różne modele rodziny nie są żadną nowością, ale można zastanawiać się, czy ta różnorodność jest korzystna. Niestety w tych niestandardowych przypadkach jest o wiele mniejsze poczucie bezpieczeństwa dzieci, wynikające z tego, że nie jesteśmy na stałe zakorzenieni - komentował Marek Grabowski.

Więcej w całej audycji. 

Gospodarzem programu była Anna Grabowska.

Polskie Radio 24

--------------------------

Data emisji: 20.10.18

Godzina emisji: 18.06

 

 

 

 

Zobacz więcej na temat: rodzina Europa POLSKA

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem