X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

W Niemczech zmniejszyło się zaufanie do Rosji?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 23:59
- Faktem jest, że Rosja robi wiele, by osłabiać i destabilizować kraje Unii Europejskiej i swych bezpośrednich sąsiadów - powiedziała przewodnicząca CDU Annegret Kramp-Karrenbauer w niemieckiej telewizji publicznej ZDF. Do wypowiedzi niemieckiej polityk odnieśli się goście Polskiego Radia 24: Olga Doleśniak-Harczuk ("Nowe Państwo", Instytut Staszica) i prof. Piotr Madajczyk (Instytut Studiów Politycznych PAN).
Audio
Annegret Kramp-Karrenbauer
Annegret Kramp-Karrenbauer Foto: PAP/EPA/FOCKE STRANGMANN

- Annegret Kramp-Karrenbauer tym się różni od Angeli Merkel, że pozwolono jej mocniej i bardziej dosadnie wyrażać się na temat Rosji. To kwestia rozgrywek wewnętrznych. Koalicja CDU – CSU – SPD jest wyraźnie zagrożona rozpadem. Nie potrafią się dogadać między sobą. A coraz silniejsza pozycja Zielonych pozwala na snucie planów na przyszłość, że na przykład CDU i CSU mogłyby wejść w koalicję z Zielonymi. Ta wypowiedź dotycząca Rosji jest również ukłonem w stronę Zielonych, ponieważ ich ugrupowanie od lat alarmuje, że projekt Nord Stream 2 jest polityczny – powiedziała w Polskim Radiu 24 Olga Doleśniak-Harczuk.

Zdaniem prof. Piotra Madajczyka wypowiedź niemieckiej polityk świadczy o narastającej od kilku lat w Niemczech nieufności w stosunku do Rosji. - To było widać po agresji na Krym i Ukrainę. Oczywiście cały czas się w Niemczech podkreślało, że z Rosją trzeba rozmawiać, a jednocześnie sondaże pokazywały regularnie, że społeczeństwo niemieckie coraz mniej ufa Putinowi i rządzącym w Rosji. W Niemczech po prostu zmieniła się atmosfera – podkreślił gość PR24.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Paweł Lekki.

Polskie Radio 24

---------------------

Data emisji: 02.04.2019

Godzina emisji: 20.33