more_horiz

Koreański dyktator przybył do Rosji. Prof. Daniel Boćkowski i dr Krzysztof Winkler o rozmowach Kim-Putin

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2023 22:22
Północnokoreański przywódca Kim Dzong Un przybył do Rosji. Ma tam spotkać się z Władimirem Putinem. W Polskim Radiu 24 wydarzenie to komentowali prof. Daniel Boćkowski z Uniwersytetu w Białymstoku i dr Krzysztof Winkler z Warsaw Enterprise Institute.
Dyktator Korei Północnej Kim Dzong Un przybył do Rosji
Dyktator Korei Północnej Kim Dzong Un przybył do RosjiFoto: PAP/EPA/RUSSIAN MINISTRY OF NATURAL RESOURCES AND ECOLOGY HANDOUT

Komunistyczny przywódca przyjechał do Rosji pancernym pociągiem i jest to jego pierwsza zagraniczna podróż od czterech lat. Towarzyszą mu urzędnicy, odpowiedzialni w Korei Północnej za produkcję broni i technologie kosmiczne. Kim Dzong Un i Władimir Putin mogą spotkać się we Władywostoku, gdzie do środy trwa tak zwane Wschodnie Forum Ekonomiczne.

Goście audycji zwrócili uwagę na problem Rosji, która staje się - coraz bardziej - światowym pariasem. Zauważono także coraz poważniejszą zmianę w polityce międzynarodowej, gdzie na znaczeniu tracą sojusze i wspólnoty traktatowe, a większą rolę zaczynają odgrywać formaty i sojusze nieformalne, grupy interesów itp.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
26:24 [PR24]PR24 (mp3) 12 wrzesień 2023 20_33_05_Kontr.mp3 Prof. Daniel Boćkowski i Krzysztof Winkler o spotkaniu Władimira Putina z Kim Dzong Unem ("Kontrapunkt" / PR24)

* * *

Audycja: "Kontrapunkt"
Prowadzi: Paweł Lekki
Goście: prof. Daniel Boćkowski (Uniwersytet w Białymstoku), dr Krzysztof Winkler (Warsaw Enterprise Institute)
Data emisji: 12.09.2023
Godzina emisji: 20.33

IAR/PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także