X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Grzegorz Górny o ideologii LGBT: aksamitny totalitaryzm

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 08:35
- Mamy do czynienia z aksamitnym, miękkim totalitaryzmem, który nie tyle posługuje się brutalną przemocą fizyczną, co bardziej subtelnymi metodami wywierania nacisku, niejawnej perswazji, dezinformacji czy prowokacji – mówił o tzw. tęczowej rewolucji Grzegorz Górny, publicysta.
Audio
  • 21.09.19 Wojna cywilizacji. Grzegorz Górny: trwa kulturowa wojna hybrydowa
Grzegorz Górny
Grzegorz GórnyFoto: PR24

Trwa, także w Polsce, rewolucja obyczajowa, związana z promowaniem idei gender, postulatów rożnych rodzajów feminizmu ale także haseł głoszonych przez ruchy LGBT.

Terlikowski 1200.JPG
T. Terlikowski o sprawie prof. A. Nalaskowskiego: radykalny brak równowagi

Gość audycji przypominał, że w krajach Europy Zachodniej związany z nią proces inżynierii społecznej, przebiegł niepostrzeżenie i bez większych protestów środowisk chrześcijańskich czy konserwatywnych, a nawet laickich, odwołujących się do prawa naturalnego i zdrowego rozsądku. - Wiele partii tzw. chrześcijańsko-demokratycznych, chadeckich przykładało rękę do rewolucji obyczajowej, seksualnej i kulturowej. Miało to miejsce nie tylko w Niemczech ale i we Włoszech czy np. Holandii, gdzie partia chadecka była inicjatorem legalizacji eutanazji, związków osób jednopłciowych, aborcji i legalnej sprzedaży narkotyków. Chadecja odeszła od swoich pierwotnych założeń – zaznaczył Grzegorz Górny.

Publicysta zwracał uwagę, że takim tendencjom można przeciwdziałać - Jesteśmy o tyle bogatsi od krajów Europy Zachodniej, że możemy obserwować, w którym kierunku idą zmiany i mamy szansę na przeciwstawienie się im, nie jesteśmy zdani na determinizm dziejowy. Widząc to, co działo się w innych krajach, jesteśmy w stanie zaproponować pewne środki zaradcze, wśród nich jest zdecydowany publiczny protest. Ostatnio mieliśmy z nim do czynienia po napaści na abp. Marka Jędraszewskiego, po jego wypowiedzi na temat ideologii LGBT oraz w związku z dyskryminacyjnymi, cenzorskimi działaniami podjętymi wobec prof. Aleksandra Nalaskowskiego na uczelni UMK w Toruniu. Widzimy, że obrona wolności słowa, sumienia i wyznania odniosła skutki – podkreślał gość audycji.

Więcej w zapisie audycji.

Audycję "Wojna cywilizacji" prowadził Robert Tekieli.

Polskie Radio 24

--------------------------------------

Data emisji: 21.09.2019

Godzina emisji: 7:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

In vitro i antykoncepcja. Tomasz Terlikowski: elementy cywilizacji śmierci

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 08:00
– Amerykańscy pro-liferzy wyliczyli, że w ciągu 50 lat od momentu wynalezienia pigułki aborcyjnej w samych Stanach Zjednoczonych umarło od 50 do 60 mln dzieci – powiedział publicysta Tomasz Terlikowski. W audycji "Wojna cywilizacji" kolejna odsłona rozmowy o przejawach współczesnej cywilizacji śmierci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojna cywilizacji. Czy nie zauważamy kulturowej rewolucji?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 08:40
Czy nie zauważamy rewolucji społecznej i kulturowej, która się dziś dokonuje w Polsce? O tym w Polskim Radiu 24 Robert Tekieli rozmawiał z Piotrem Goćkiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

K. Sobolewski: opozycja chce wprowadzić ideologię LGBT do Polski

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 15:23
- Opozycja chce wprowadzić ideologię LGBT do Polski. Szerokimi drzwiami. Oni idą pod tęczowym sztandarem - powiedział Krzysztof Sobolewski (PiS) na antenie Polskiego Radia 24. Jak dodał "Koalicja Obywatelska skupia się tylko i wyłącznie na krytyce PiS-u".
rozwiń zwiń