X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

T. Terlikowski o sprawie prof. A. Nalaskowskiego: radykalny brak równowagi

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 08:51
- Prof. Aleksander Nalaskowski słynie z ciętego języka. Ten felieton też był ostry. Jeśli jednak rektorzy są tak oburzeni na brak sympatyczności tekstów swoich pracowników, to pytam się, co z Uniwersytetem Jagiellońskim i prof. Janem Hartmanem, którego teksty są nieporównanie bardziej ostre i obraźliwe – mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Terlikowski.
Audio
  • 14.09.19 Tomasz Terlikowski: ideolodzy lewicy walczą o to, aby ich wizja rzeczywistości była jedyną dopuszczalną
Uczestnicy Marszu Równości, który przeszedł ulicami Katowic. 07.09.2019.
Uczestnicy Marszu Równości, który przeszedł ulicami Katowic. 07.09.2019. Foto: PAP/Andrzej Grygiel

Postępowanie wyjaśniające wobec prof. Aleksandra Nalaskowskiego - jak oświadczono w środę na stronie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Torunia - dotyczy "sformułowań użytych w artykule prasowym poświęconym osobom o odmiennej orientacji seksualnej". Ze względu na potrzebę wyjaśnienia sprawy rektor UMK zawiesił profesora w obowiązkach nauczyciela akademickiego na trzy miesiące. Felieton prof. Aleksandra Nalaskowskiego został opublikowny w tygodniku "Sieci".

Nalaskowski eastnews 1200.jpg
Prof. Aleksander Nalaskowski: zgwałcono moje prawa do przyzwoitości

Tomasz Terlikowski podkreślał niewspółmierność reakcji na tę publikację. - Można odnieść wrażenie, że łagodne przekroczenie reguł powoduje w przypadku osoby o konserwatywnych poglądach zawieszenie, a w przypadku osoby o poglądach postępowych nie wywołuje nic. Ta sprawa przypomina nam bardzo wyraźnie, że ideolodzy nowej lewicy, w tym LGBTQ+ nie wałczą o tolerancję, ani nawet o akceptację. Walczą o to, aby ich wizja rzeczywistości była jedyną dopuszczalną, aby każdy, kto myśli inaczej miał przemocą państwową, a także ponadpaństwową, globalną, ekonomiczną, zakneblowane usta – zaznaczył Tomasz Terlikowski.

Publicysta odniósł się również do działań organizacji ekologicznych. - Ekologia jest wykorzystywana przez lewicę do budowania ideologii, co powoduje, że prawica się od tych zagadnień dystansuje, co nie zawsze jest roztropne. Niestety ochrona środowiska jest dla pewnych środowisk hasłem politycznym, a nie realną troską. Nie interesuje ich tak naprawdę środowisko, ale jego wykorzystanie w walce ideologicznej – podkreślił gość audycji.

Audycję "Wojna cywilizacji" prowadził Robert Tekieli.

Polskie Radio 24/ak

--------------------------------------

Data emisji: 14.09.2019

Godzina emisji: 7:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

In vitro i antykoncepcja. Tomasz Terlikowski: elementy cywilizacji śmierci

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 08:00
– Amerykańscy pro-liferzy wyliczyli, że w ciągu 50 lat od momentu wynalezienia pigułki aborcyjnej w samych Stanach Zjednoczonych umarło od 50 do 60 mln dzieci – powiedział publicysta Tomasz Terlikowski. W audycji "Wojna cywilizacji" kolejna odsłona rozmowy o przejawach współczesnej cywilizacji śmierci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Jastrzębowski o sprawie prof. Nalaskowskiego: odchodzące elity formułują definicję wolności słowa

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 08:57
- "Podoba" mi się taka definicja, że wolność słowa polega na tym, że mówicie tylko to, co nam odpowiada. Jeśli mówicie coś przeciwnego, to was zawieszamy - powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski o sprawie prof. Aleksandra Nalaskowskiego. Gośćmi "Debaty poranka" byli również Dawid Wildstein (TVP), Piotr Cywiński (Sieci) i Radosław Huget.
rozwiń zwiń

Czytaj także

K. Sobolewski: opozycja chce wprowadzić ideologię LGBT do Polski

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 15:23
- Opozycja chce wprowadzić ideologię LGBT do Polski. Szerokimi drzwiami. Oni idą pod tęczowym sztandarem - powiedział Krzysztof Sobolewski (PiS) na antenie Polskiego Radia 24. Jak dodał "Koalicja Obywatelska skupia się tylko i wyłącznie na krytyce PiS-u".
rozwiń zwiń