X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jacek Sapa: troska o kobiety fundamentem działalności ruchów pro-life

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 08:01
- W latach 60 w polskiej służbie zdrowi przygotowano informacje, którymi posługiwał się wówczas Kardynał Wojtyła podczas swoich wizyt w Rzymie. To polskie badania dotyczące płodności i zdrowia kobiet w tym aspekcie posłużyły do pokazania oblicza antykoncepcji - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Sapa, działacz ruchu pro-life.
Audio
  • 19.10.19 Jacek Sapa: polityka to służba, należy wykorzystać optymalnie czas, który jest nam dany
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: mikumistock/shutterstock.com

Polska jest poddana presji podczas toczącej się wojny cywilizacyjnej. Jednym z frontów tej batalii jest kwestia aborcji. To o postawach związanych z propagowaniem jej dostępności Jan Paweł II mówił „cywilizacja śmierci”.

shutterstock_626843126 in vitro 1200.jpg
In vitro i antykoncepcja. Tomasz Terlikowski: elementy cywilizacji śmierci

Jacek Sapa przypominał historię kształtowania się ruchów pro-life w Polsce. - Nasze postrzeganie odpowiedzialności społecznej dopiero teraz jest na tyle silne, że wiemy, że nie możemy sobie pozwolić na nonszalancję. Nikt nam tego nie wyjaśnił po 1989 r, nie mieliśmy ludzi z doświadczeniami w normalnym społeczeństwie. Dominowało przekonanie że polityka to coś złego. Jednak polityka to służba, należy wykorzystać optymalnie czas, który jest nam dany – podkreślał.

Gość odniósł się także do walki o używanie właściwego języka i adekwatnych pojęć podczas dyskusji o ochronie życia poczętego. - Ulegliśmy presji tzw. praw kobiet, choć to właśnie troska o kobiety jest fundamentem działalności ruchów pro-life. Cztery lata temu lewica była w tak głębokiej defensywie, że sama mówiła o potrzebie chronienia "kompromisu aborcyjnego". Dziś ta sytuacja się zmieniła – zauważył.

Więcej w zapisie audycji.

Audycję "Wojna cywilizacji" prowadził Robert Tekieli.

Polskie Radio 24

--------------------------------------

Data emisji: 19.10.2019

Godzina emisji: 7:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Terlikowski o procesie podważania zaufania do Kościoła w Polsce: przybiera na sile

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 13:40
- Próbuje się obecnie przekonać polskie społeczeństwo, że Kościół jest instytucją pozbawioną moralności i autorytetu - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta religijny Tomasz Terlikowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wojna cywilizacji". Prawo aborcyjne zmieniane jest dzięki kłamstwu i manipulacji

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2019 09:43
- Lewica w Polsce wykorzystuje skrajne przypadki, np. zgwałconych kobiet, do tego, żeby forsować prawną możliwość zabijania człowieka - powiedziała w Polskim Radiu 24 prawnik i psycholog Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aborcja i eutanazja, czyli czym jest jest cywilizacja śmierci

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 09:00
- Hipokrates w swojej przysiędze mówił: nigdy nie podam środka poronnego kobiecie i nie podam trucizny choremu, choćby o to prosił - mówił w PR24 Tomasz Terlikowski. - Przypomnę, że był to poganin - podkreślił gość Roberta Tekieli.
rozwiń zwiń