more_horiz

"Trzaskowski prowadzi walkę ideową w przestrzeni publicznej". Pacan o liście prezydenta Warszawy do rodziców

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2021 08:18
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wysłał list do rodziców dzieci z warszawskich szkół. Polityk PO przekonuje w nim, że rząd chce zmienić prawo tak, by życie szkolne oprzeć na "strachu i lęku". - Trzaskowski prowadzi walkę ideową w przestrzeni publicznej - mówił w Polskim radiu 24 Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność". 
Audio
  • Jakub Pacan gościem Roberta Tekielego (Wojna cywilizacji)
Rafał Trzaskowski wysłał list do rodziców dzieci z warszawskich szkół
Rafał Trzaskowski wysłał list do rodziców dzieci z warszawskich szkółFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Rafał Trzaskowski wysłał list do rodziców dzieci z warszawskich szkół za pośrednictwem platformy Librus.  "Czarne chmury zbierają się nad polską edukacją. We wrześniu tego roku przedstawiłem Państwu przygotowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki propozycje zmian w prawie oświatowym, odbierające dużą część uprawnień społeczności szkolnej i samorządowi, na rzecz kuratoriów oraz władz centralnych" - napisał prezydent stolicy. "Pomimo szerokiej akcji sprzeciwu wobec projektu Ministra Przemysława Czarnka - m.in. w ramach kampanii 'Wolna Szkoła' - w przyszłym tygodniu będzie on procedowany w Sejmie RP, a następnie poddany pod głosowanie. Ze względu na obecną sejmową większość, zmiany mogą wejść w życie bardzo szybko" - dodał. Podkreślił też, że nowe prawo "ograniczy autonomię" szkoły i rodziców.

czarnek free tt mein 1200 .jpg
"Dulkiewicz i Trzaskowski przekroczyli swoje kompetencje". Szef MEiN składa zawiadomienie do prokuratury

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 prezydent Trzaskowski prowadzi walkę ideową w przestrzeni publicznej. - W akcji "Wolna Szkoła" chodziło o to, aby szkoły były wolne od ideologii, katolickiej, narodowej, ksenofobicznej. Tymczasem jest na odwrót. Mam informacje od wielu rodziców, których dzieci chcą uczęszczać na religię, ale są z tego powodu stygmatyzowane przez rówieśników - powiedział Jakub Pacan.

Posłuchaj

22:04 PR24 2021_12_18-07-35-31.mp3 Jakub Pacan gościem Roberta Tekielego (Wojna cywilizacji)

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował, że złożył zawiadomienie do prokuratury ws. możliwości popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień przez prezydenta Warszawy.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Wojna cywilizacji"
Prowadzi: Robert Tekieli
Gość: Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność")
Data emisji: 18.12.2021
Godzina emisji: 7.35

PR24

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem