more_horiz

Ewa Porycka: nasi rodacy na Wschodzie to prawdziwi patrioci

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2022 00:10
- Moja przygoda z wolontariatem "Niesiemy pomoc dla rodaków na Wschodzie", zaczęła się w 2013 roku, gdy nieśliśmy pomoc humanitarną dla żołnierzy Armii Krajowej. Robiliśmy paczki, dary, głównie żywnościowe, dla naszych rodaków na Białorusi, na Ukrainie i Litwie - mówiła w Polskim Radiu 24 Ewa Porycka, prezes Fundacji Opieki i Jedności Kresowian.
Ewa Porycka: działalność fundacji zaczęła się od drobnej sprawy.
Ewa Porycka: działalność fundacji zaczęła się od drobnej sprawy.Foto: twitter.com/Fundacja_PFN

Na antenie Polskiego Radia 24 Ewa Porycka, prezes Fundacji Opieki i Jedności Kresowian opowiadała o pomocy jaką Polacy od lat niosą rodakom mieszkającym na Kresach. Poruszony został także temat trwającej od trzech miesięcy wojny na Ukrainie

"Działamy stosunkowo niedługo"

- Fundacja działa stosunkowo niedługo, bo dopiero dwa lata - zaznaczyła. - Dużo wcześniej działałam jednak z zaprzyjaźnionymi fundacjami i stowarzyszeniami gdzie nabrałam tego doświadczenia - oceniła. - Z tamtymi fundacjami oczywiście też nadal działam, jednak również z moimi współpracownikami, wolontariuszami niesiemy pomoc naszym rodakom na Wschodzie - dodała.

- Moja przygoda z wolontariatem "Niesiemy pomoc dla rodaków na Wschodzie", zaczęła się w 2013 roku, gdy nieśliśmy pomoc humanitarną dla żołnierzy Armii Krajowej. - Robiliśmy paczki, dary, głównie żywnościowe dla naszych rodaków na Białorusi, na Ukrainie i Litwie. Głowie woziliśmy paczki żywnościowe w okresie Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Tak działałam przez te kilka lat - powiedziała.

"Zaczęło się od drobnej sprawy"

Zapytana o zainteresowanie Kresami wskazała, że "tak naprawdę moja znajoma poprosiła mnie o pomoc pierwszy raz przy pakowaniu darów". - Zaczęło się więc od drobnej sprawy, ja na co dzień pracuję z młodzieżą i poprosiła mnie, żeby z moimi uczniami po prostu pomóc jako wolontariusze w pakowaniu - zaznaczyła.

- Tak to się zaczęło. Zachłysnęłam się tym wszystkim, a nasi rodacy tam mieszkający są po prostu wspaniali. To wielcy patrioci i ja wiem, że ta pomoc nie była i nie jest na marne - podkreśliła.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:11 Między nami.mp3 Ewa Porycka: zaczęło się od drobnej sprawy (Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Między nami kobietami"

Prowadzący: Anna Popek

Gość: Ewa Porycka, prezes Fundacji Opieki i Jedności Kresowian

Data emisji: 25.05.2022

Godzina: 23.35


jb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem