more_horiz

Łukasz Adamski o filmie "Chleb i sól": to głęboko humanistyczne, metafizyczne dzieło

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2022 10:20
- Damian Kocur to jest debiutant i naprawdę należała mu się nagroda co najmniej za debiut roku, a moim zdaniem i za reżyserię. Pokochałem jego film i uważam, że jest to głęboko humanistyczne, metafizyczne dzieło - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Adamski. 
Łukasz Adamski o filmie Damiana Kocura: głęboko humanistyczne, metafizyczne dzieło.
Łukasz Adamski o filmie Damiana Kocura: głęboko humanistyczne, metafizyczne dzieło.Foto: FPFF

W ubiegłym tygodniu w Gdyni odbył się 47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. W tym roku o Nagrodę Główną Złote Lwy walczyło 20 produkcji, w sekcji Filmów Mikrobudżetowych zaprezentowanych zostało 7, a w sekcji Filmów Krótkometrażowych - 30 tytułów. Złote Lwy - Nagroda Główna 47. FPFF w Gdyni za najlepszy film - trafiły do Agnieszki Smoczyńskiej, która wyreżyserowała "The Silent Twins". Obraz jest inspirowany życiem June i Jennifer Gibbons - czarnoskórych bliźniaczek, które będąc dziećmi, umilkły dla świata zewnętrznego, jednocześnie w odosobnieniu swojego pokoju pisały książki, wiersze i malowały.

Do festiwalu na antenie Polskiego Radia 24 odnieśli się Piotr Gociek i Łukasz Adamski. Drugi z prowadzących zwrócił uwagę na to, że "film Jerzego Skolimowskiego nie został nagrodzony żadną nagrodą". - I on nie dostał żadnej nagrody, i film Damiana Kocura, który wyjechał z Wenecji z bardzo ważną nagrodą za "Chleb i sól" - ocenił. Wskazał, że produkcja ta "wygrała swoją kategorię, a nie dostała żadnej nagrody w Gdyni".

- Damian Kocur to jest debiutant i naprawdę należała mu się nagroda co najmniej za debiut roku, a moim zdaniem i za reżyserię - podkreślił. - Pokochałem ten film i uważam, że jest to głęboko humanistyczne, metafizyczne dzieło - dodał.

Więcej o pozostałych filmach pokazanych w Gdyni oraz o najnowszych premierach - w nagraniu.

Posłuchaj
23:27 2206 nakreceni.mp3 Łukasz Adamski o filmie Damiana Kocura: głęboko humanistyczne, metafizyczne dzieło (Polskie Radio 24)

*** 

Audycja: "Nakręceni - magazyn premier filmowych"

Prowadzący: Piotr Gociek, Łukasz Adamski

Data emisji: 22.09.2022

Godzina: 22.06

jb

Zobacz także

Zobacz także