more_horiz

"Strażnicy Galaktyki". Łukasz Adamski: pomysł jest absurdalny, ale film mnie rozczulił

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2022 11:15
- Chyba tylko James Gunn mógł zrobić wszystkim dowcip i nie pójść w żadne łamanie norm tylko poszedł w takie poprawne christmas story. To najbardziej ujęło mnie w "Strażnikach Galaktyki" - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Adamski. Współautorem audycji był Piotr Gociek.
Strażnicy Galaktyki. Łukasz Adamski: pomysł jest absurdalny, ale film mnie rozczulił
"Strażnicy Galaktyki". Łukasz Adamski: pomysł jest absurdalny, ale film mnie rozczuliłFoto: mat. pras.

Autorzy audycji rozmawiali o filmach jakie powstają na czas Bożego Narodzenia. Jednym z nich są "Strażnicy Galaktyki: Coraz bliżej święta" (oryg. The Guardians of the Galaxy Holiday Special). To amerykański świąteczny film krótkometrażowy na podstawie serii komiksów o grupie superbohaterów o tej samej nazwie wydawnictwa Marvel Comics.

- To jest jedna z nowości serwisu Disney Plus i ja podchodziłem do niej jak pies do jeża. To absurdalne bowiem, w jaki sposób można Strażników Galaktyki połączyć z komedią świąteczną, a okazało się że można i to całkiem zgrabnie. Ten film mnie rozczulił - komentował Piotr Gociek.

"Wciąż autorskie"

Łukasz Adamski dodał, że James Gunn który napisał scenariusz i jednocześnie odpowiada za reżyserię produkcji, cały czas trzyma jednak rękę nad "tymi Strażnikami". - To widać, to jest wciąż autorskie, pomysł jest absurdalny fakt, bo Strażnicy chcą zrobić przyjemność Ziemianinowi, ale film także mnie rozczulił - mówił.

Krótkometrażówka opowiada świąteczną historię Strażników Galaktyki, w której Mantis i Drax wyruszają na Ziemię w poszukiwaniu najlepszego prezentu na Boże Narodzenie dla Petera Quilla. Za reżyserię i scenariusz odpowiadał James Gunn. W głównych rolach wystąpili: Chris Pratt, Dave Bautista, Karen Gillan, Pom Klementieff, Vin Diesel, Bradley Cooper, Sean Gunn, The Old 97’s, Michael Rooker i Kevin Bacon.


Posłuchaj
23:04 PR24_mp3 2022_12_22-22-06-13.mp3 "Strażnicy Galaktyki". Łukasz Adamski: pomysł jest absurdalny, ale film mnie rozczulił ("Nakręceni - magazyn premier filmowych")

***

Audycja: "Nakręceni - magazyn premier filmowych"

Prowadzący: Łukasz Adamski i Piotr Gociek

Data emisji: 22.12.2022

Godzina: 22:06 

Zobacz także

Zobacz także