X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Te zmiany to odpowiedź na pandemię i wytyczenie perspektyw rozwoju". Poseł PiS o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 09:11
- Polski Ład to jest nasza odpowiedź na sytuację po pandemii. To wielka perspektywa, duże zmiany w podatkach, służbie zdrowia, dużo rozwiązań i propozycji skierowanych do osób młodych - powiedziała w Polskim Radiu 24 Marta Kubiak z PiS. Gościem "Dwóch stron" była także Paulina Matysiak z partii Razem. 

Liderzy Zjednoczonej Prawicy podpisali w sobotę deklarację programową Polski Ład. Plan zakłada dłuższą perspektywę czasową niż jedna kadencja parlamentu i ma na celu podniesienie standardu życia Polaków do poziomu państw Europy Zachodniej. Wśród opozycji głosy na temat tego programu są podzielone. 

PolskiŁad1200/PAP
"PiS już nie potrzebuje swoich ludzi w mediach społecznościowych". Karnkowski o reakcjach lewicowców na Polski Ład

- Jestem ostrożna, jeśli chodzi o zachwycanie się propozycjami, które PiS przedstawiło w sobotę. Jasno trzeba powiedzieć, że tak naprawdę nie ma tutaj zbyt wiele nowości, jest dużo obietnic, które PiS już składało w poprzednich latach, a które nie zostały zrealizowane - chociażby likwidacja umów śmieciowych, czy kwestia poprawy sytuacji na rynku mieszkaniowym, która przez ostatnie lata nie została rozwiązana. (...) Jest kilka rozwiązań, które wyglądają interesująco. Natomiast warto podkreślić, że o konkretach, całościowym spojrzeniu, można mówić dopiero wtedy, gdy zobaczymy realne projekty ustaw, które miałyby wdrażać te proponowane rozwiązania - zaznaczyła Paulina Matysiak.   

- Część ustaw jest przygotowana, one będą dyskutowane na Radzie Ministrów, część prawdopodobnie już we wrześniu, jeśli chodzi o podatki, trafi na posiedzenie Sejmu - ripostowała polityk PiS. 

Posłuchaj
21:40 PR24_mp3 2021_05_17-08-06-57.mp3 Posłowie o Polskim Ładzie ("Dwie strony")

- Reforma podatkowa jest krokiem w dobrą stronę, ale miejmy też na uwadze, że to jest drobna korekta. W proponowanych przez PiS rozwiązaniach brakuje odważnych decyzji, tak by ruszyć chociażby kwestię podatków majątkowych - oceniła poseł partii Razem.  


Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Dwie strony"

Prowadzący: Mirosław Skowron 

Goście: Marta Kubiak (PiS), Paulina Matysiak (Razem)

Data emisji: 17.05.2021

Godzina: 08.06


kmp

Czytaj także

Opozycja krytykuje Polski Ład. Prof. Maliszewski: nie ma merytorycznych argumentów

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 20:00
- Każda konwencja opozycji sprowadza się do krytyki PiS. Natomiast my nie zajmuje się opozycją, tylko realizacją potrzeb Polaków związanych m.in. z edukacją i opieką zdrowotną, zmianą systemu podatkowego, kwotą wolną od podatku i zwiększonym progiem podatkowym. Prezentujemy rozwiązania, które mają pchnąć polską gospodarkę po okresie pandemii - mówił w Polskim Radiu 24 szef Centrum Analiz Strategicznych prof. Norbert Maliszewski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier wyrusza w trasę promującą Polski Ład. Dziś odwiedzi dwa województwa

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 02:43
Od wizyty w województwach lubelskim i podkarpackim premier Mateusz Morawiecki rozpoczyna dzisiaj trasę po Polsce, podczas której będzie promował Polski Ład - nowy program społeczno-gospodarczy Zjednoczonej Prawicy na okres pocovidowy.
rozwiń zwiń