more_horiz

"Współpracujemy z Frontexem od miesięcy". Milczanowska o wizycie szefa agencji w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 09:19
- Od miesięcy mówimy, że współpracujemy z Frontexem. Ta współpraca ma miejsce każdego dnia i nie musi wyglądać tak, jak wczoraj. Szef agencji musiał przyjechać, żebyśmy udowodnili jej istnienie - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Milczanowska (PiS). Gościem audycji był również Andrzej Grzyb (PSL). 

W poniedziałek granicę polsko-białoruską wizytował dyrektor wykonawczy Agencji Frontex Fabrice Leggeri. Towarzyszyli mu wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Bartosz Grodecki oraz zastępca komendanta głównego Straży Granicznej gen. bryg. SG Grzegorz Niemiec. MSWiA poinformowało, że spotkanie miało na celu "przedstawienie trudnej sytuacji wynikającej z działań hybrydowych białoruskiego reżimu".

Czytaj także:
straż graniczna frontex granica free 1200.jpg
Szef Frontexu z wizytą na granicy polsko-białoruskiej. "Zapoznał się z działaniami SG, był pod wrażeniem"

Zdaniem Andrzeja Grzyba wizyta szefa Agencji Frontex była dobrą decyzją. - Przecież ta granica nie jest tylko polsko-białoruska, ale jest to też granica Unii Europejskiej - podkreślił. Polityk wskazał także, że spotkanie to było ważne ze względu na legitymizację polskich działań. 

Z kolei Anna Milczanowska przypomniała, że współpraca z agencją trwa już od miesięcy. - Ona jest każdego dnia i nie musi wyglądać tak, jak wczoraj - oceniła. Według niej szef Frontexu musiał przyjechać przede wszystkim po to, aby udowodnić istnienie kooperacji.

Czytaj także:

Posłuchaj
21:30 _PR24_AAC 2021_10_05-08-06-31.mp3 Anna Milczanowska i Andrzej Grzyb o wizycie szefa Frontexu. ("Dwie strony")

Nadzwyczajna presja i duże emocje 

Komentując sytuację na granicy, poseł PSL podkreślił, że "presja jest nadzwyczajna", a problem ten będzie nam towarzyszył już nie tylko dzisiaj, ale i w przyszłości. Z kolei Anna Milczanowska zaznaczyła, że "skandalem jest tak emocjonalne wykorzystywanie dzieci w związku z kryzysem migracyjnym". Zdaniem Andrzeja Grzyba niepokój społeczny dotyczący sytuacji na granicy mogłaby uspokoić obecność mediów. 

- Wydaje mi się, że polski rząd powinien zaprosić dziennikarzy, którzy już relacjonowali sprawy w obszarach konfliktu, żeby pokazali, jak ten proces na granicy przebiega. Myślę, że to też by zmniejszyło pewne obawy - mówił rozmówca. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Audycja: Dwie strony

Prowadząca: Dorota Kania 

Goście: Anna Milczanowska (PiS), Andrzej Grzyb (PSL)

Data emisji: 5.10.2021

Godz. emisji: 8.06

PAP/PR24

jbt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem