more_horiz

Zielińska: obecność prezesa PiS w rządzie pozwoliła rozładować pewne konflikty

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2022 09:09
- Ta zmiana była już zapowiadana od kilku miesięcy. Jarosław Kaczyński mówił o tym, że ustawa o obronności jest dla niego priorytetem, a kiedy ona zostanie wprowadzona, będzie chciał się skupić tylko na partii - powiedziała w Polskim Radiu 24 Elżbieta Zielińska (PiS). Gościem "Dwóch stron" był również Krzysztof Piątkowski (PO).
Elżbieta Zielińska: obecność Jarosława Kaczyńskiego w rządzie pozwoliła rozładować pewne konflikty
Elżbieta Zielińska: obecność Jarosława Kaczyńskiego w rządzie pozwoliła rozładować pewne konfliktyFoto: PR24/AK

- Już w tej chwili nie jestem w rządzie. Wniosek o odwołanie już złożyłem do premiera i został on przyjęty. O ile mi wiadomo, to prezydent też go podpisał - poinformował prezes PiS Jarosław KaczyńskiDotychczas kierował on Komitetem Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych, pełnił też funkcję wicepremiera. Jego następcą ma być szef MON Mariusz Błaszczak

"Postulaty zostały realizowane"

W audycji "Dwie strony" Elżbieta Zielińska przypomniała, że ta zmiana była już zapowiadana od kilku miesięcy. - Jarosław Kaczyński mówił o tym, że ustawa o obronności jest dla niego priorytetem, a kiedy ona zostanie wprowadzona, będzie chciał się skupić na partii, ponieważ połączenie obu ról, które pełnił, jest trudnym zadaniem - wyjaśniła.

Dodała, że te miesiące, kiedy "Jarosław Kaczyński był wicepremierem, pozwoliły rozładować pewne konflikty w rządzie, zwłaszcza w tym trudnym czasie, kiedy wznowiono wojnę na Ukrainie"

Przypomniała również, że prezes PiS niedawno zapowiedział zmianę w ustawie o obronności, "która jest bardzo istotna z punktu widzenia zapewnienia nie tylko w czasie zagrożeń wojennych bezpieczeństwa, ale też i żywiołów, co jest teraz bardzo częste".

Podkreśliła, że postulaty, o których mówił prezes Jarosław Kaczyński, zostały zrealizowane. - A teraz chce się skupić na partii, ponieważ zbliżają się wybory i tej pracy jest sporo - powiedziała Elżbieta Zielińska. 

"Nic się nie zmieni"

Z kolei Krzysztof Piątkowski ocenił, że decyzja Jarosława Kaczyńskiego jest "obojętna dla polityki oraz dla Polski".

- Pan prezes Kaczyński zdecydował się być wicepremierem, ponieważ zdawało mu się, że będzie w stanie przypilnować Mateusza Morawieckiego i Zbigniewa Ziobro, aby nie kłócili się publicznie przed kamerami. Niestety w tym zakresie nie osiągnął żadnego sukcesu, ponieważ jesteśmy świadkami kolejnych ataków personalnych, osobistych wycieczek - dodał. 

Podkreślił, że ta decyzja "nic nie zmieni". - Prezes Kaczyński nadal z gabinetu na Nowogrodzkiej będzie rządził. Być może teraz będzie miał więcej czasu na przygotowanie partii do wyborów. Musi się bardzo starać, ponieważ wszystko wskazuje na to, że może przegrać te wybory. Więc wymaga to pewnej dyscypliny - powiedział gość Polskiego Radia 24. 

Dodał, że być może nawet ta decyzja pozytywnie wpłynie na partię PiS, ponieważ "Jarosław Kaczyński niekorzystnie wypada przed kamerami". 

Czytaj więcej:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:18 PR24_AAC 2022_06_21-08-08-40.mp3 Elżbieta Zielińska: obecność Jarosława Kaczyńskiego w rządzie pozwoliła rozładować pewne konflikty (Dwie strony/Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Eliza Olczyk 

Goście: Elżbieta Zielińska (PiS), Krzysztof Piątkowski (PO)

Data emisji: 21.06.2022

Godzina emisji: 08.09

nj

Zobacz także

Zobacz także