more_horiz

Filip Kaczyński: Prawo i Sprawiedliwość ma dla Polaków konkretną ofertę, natomiast KO jest tylko "anty-PiS"

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2022 09:35
- "Program" który ma do zaoferowania Koalicja Obywatelska, polega tylko na tzw. anty-PiS (...). Widzimy wszyscy, że oferty po stronie Koalicji Obywatelskiej nie ma - powiedział w Polskim Radiu 24 Filip Kaczyński (PiS), który dyskutował z Pauliną Matysiak (Lewica).

Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się wczoraj z wyborcami ugrupowania w Bielsku-Białej i Żywcu. To kontynuacja objazdu po nowych okręgach partyjnych PiS. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podkreślał podczas spotkań, że w czasach rządów jego partii Polska przestała być krajem niskich płac, a także zwalcza bezrobocie.

We czwartek w Sępólnie Krajeńskim Donald Tusk zapowiedział, że jeżeli partie opozycyjne nie zdecydują się do końca roku na wspólną listę w wyborach parlamentarnych, to zrobi wszystko, żeby PO sama pokonała PiS.

Paulina Matysiak komentowała wystąpienia liderów dwóch największych partii. - Nie ma konfrontacji, dyskusji o konkretnych problemach, co więcej, w wypowiedziach obu polityków podczas ich tournée po Polsce padają bardzo różne sformułowania. Liderzy ścigają się na to, kto powie coś naprawdę głupiego. Jarosław Kaczyński obrażał Polki, wszyscy pamiętamy jego wypowiedzi o alkoholizmie młodych kobiet, które właśnie dlatego nie chcą rodzić dzieci. Wg sondaży 70 proc. Polaków jest tym oburzonych, warto podkreślić ten wskaźnik, tam są także wyborczynie PiS (…). Ta wypowiedź była zdecydowanie nie na miejscu - stwierdziła i przyznała, że Platforma Obywatelska nie przedstawiła swojego programu politycznego.

Filip Kaczyński zgodził się z tym stwierdzeniem. - Programu tam nie było i nie będzie. My mamy konkretną ofertę dla Polaków. Co ważne, tę samą, którą mieliśmy przed objęciem władzy w 2015 r. Zdecydowana większość tych postulatów została zrealizowana - przypominał.

- Ta całkowita negacja może jedynie wzmocnić ten elektorat, który i tak już jest wierny Koalicji Obywatelskiej. Żeby móc sięgnąć po nowych wyborców, przekonać nieprzekonanych, należy mieć twardą i konkretną ofertę. Widzimy to wszyscy, że tej oferty po stronie Koalicji Obywatelskiej nie ma - dodał, komentując wystąpienia polityków PO. 

Posłuchaj
19:25 PR24_mp3 2022_11_14-08-07-25.mp3 Filip Kaczyński i Paulina Matysik o poziomie debaty politycznej w Polsce (Polskie Radio 24 / Dwie strony)

Czytaj także:

Więcej w zapisie audycji. 

* * *

Audycja: Dwie strony

Prowadzący: Stanisław Janecki

Goście: Filip Kaczyński, Paulina Matysik

Data emisji: 14.11.2022

Godzina emisji: 8.08

PR24/ka/kor

Zobacz także

Zobacz także