more_horiz

Rosja krajem "sponsorującym terroryzm". Burzyńska: nikt zdrowo myślący nie powinien mieć wątpliwości

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2022 09:32
- Dzisiaj już nikt zdrowo myślący nie powinien mieć co do tego wątpliwości i tutaj UE powinna mówić jednym głosem - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 poseł Lidia Burzyńska (PiS) o rezolucji PE określającej Rosję jako państwo "sponsorujące terroryzm". Gościem audycji był także Zdzisław Wolski (Lewica).

Parlament Europejski uzgodnił projekt rezolucji, który nawołuje do stworzenia odpowiednich ram prawnych, które pozwolą uznać niektóre kraje za "sponsorów terroryzmu". Wśród nich ma być również Rosja. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w rezolucji znaleźć się ma odniesienie do katastrofy w Przewodowie oraz zwrotu wraku polskiego Tu-154M, który Rosjanie przetrzymują od 2010 roku. 

"Oddajcie to, co nie wasze"

Poseł Lidia Burzyńska z Prawa i Sprawiedliwości uważa, że ta rezolucja jest niezwykle potrzebna. - Bardzo dobrze się zadziało, że jest zawarte, iż Rosja zostaje uznana za państwo "sponsorujące terroryzm". Dzisiaj już nikt zdrowo myślący nie powinien mieć wątpliwości i tutaj UE powinna jednym głosem powiedzieć - podkreśliła poseł PiS. 

Poseł PiS dodała, że rezolucja przyjęta przez PE jest zdecydowanym głosem w stronę Rosji mówiącym: "oddajcie to, co nie wasze". 

Zdzisław Wolski stwierdził, że "9 miesięcy temu straciliśmy resztki złudzeń" co do postawy Władimira Putina. - Oby z powodu zmęczenia tą wojną w Ukrainie, UE, USA i NATO, oby dalej działały tak jak do tej pory - nie przeciw Rosji jako Rosji, ale przeciw Rosji putinowskiej. Ta rezolucja, do której zapewne dojdzie, jest bardzo ważną składową i demonstracją naszej jedności w Europie i niezmiennego kursu wobec Rosji - podkreślił poseł Lewicy. 

Więcej w nagraniu:

Posłuchaj
20:00 PR24 2022_11_18-08-07-11.mp3 Lidia Burzyńska: rezolucja PE to jasny sygnał dla Rosji: oddajcie to, co nie wasze (Dwie Strony/PR24)

***

Audycja: Dwie Strony

Prowadzący: Eliza Olczyk

Gość: Lidia Burzyńska (PiS), Zdzisław Wolski (Lewica)

Data emisji: 18.11.2022

Godzina emisji: 8.06

as/kor

Zobacz także

Zobacz także