more_horiz

Spór o KPO. Poseł PiS: nie podobają mi się warunki, które mamy spełnić, by otrzymać te środki

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2022 09:29
- Jestem w tej części zdrowej tkanki, która jest za tym, abyśmy otrzymali środki z KPO. Jednak nie podoba mi się na jakich warunkach mamy jej dostać - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Skwarek (PiS). Gościem "Dwóch stron" był Arkadiusz Iwaniak (Lewica).  

Prezydent Duda zapowiedział w czwartek, że jakiekolwiek zmiany w ustawie o Sądzie Najwyższym nie mogą kwestionować nominacji sędziowskich. Zapewnił, że będzie wspierał rozwiązania, które pozwolą Polsce korzystać z jej praw w ramach Unii Europejskiej i otrzymać pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy. Jednocześnie zaznaczył, że wszelkie działania w tej sprawie muszą respektować zapisy polskiej konstytucji.

- Jestem trochę zdziwiony, bo wiem, że pan Szymon Szynkowski vel Sęk rozmawiał z wieloma polityki. Sam pan premier Morawiecki w różnych kręgach rozmawiał i zachęcał, byśmy zastanowili się, czy nie przyjąć tej ustawy właśnie w takiej formule - przyznał Sławomir Skwarek, odnosząc się do wypowiedzi prezydenta RP. 

Projekt, którego uchwalenie ma odblokować środki na Krajowy Plan Odbudowy, został skrytykowany przez Solidarną Polskę. Dystansował się od niego także prezydent Andrzej Duda. Następnie projekt ten został zdjęty z porządku obrad Sejmu. Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że teraz czas na konsultacje, które mają potrwać 2-3 tygodnie.

Więcej w nagraniu.

22:02 PR24 2022_12_16-08-09-33.mp3 Goście Adriana Klarenbacha o sprawie KPO i noweli ustawy o SN ("Dwie strony")

 

* * *

Audycja: Dwie strony

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Goście: Sławomir Skwarek (PiS), Arkadiusz Iwaniak (Lewica)

Data emisji: 16.12.2022

Godzina emisji: 08.09

kmp

Zobacz także

Zobacz także