more_horiz

Rozmowy Morawiecki-Ziobro. Telus (PiS): mam nadzieję, że jeszcze dziś dogadamy sprawę ustawy o SN

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2022 09:15
- To nie jest tak, że Solidarna Polska rządzi w obozie Zjednoczonej Prawicy. Współpracujemy silnie i dobrze - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Telus z PiS. Gościem audycji był też Dariusz Wieczorek z Nowej Lewicy.

W piątek (23.12) odbędzie się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą. Spotkanie ma dotyczyć nowej ustawy o sądownictwie, która została przedstawiona w ubiegłym tygodniu i ma odblokować pieniądze z KPO.

- Solidarna Polska nie rządzi w obozie Zjednoczonej Prawicy, jest naszym koalicjantem z którym współpracujemy silnie i dobrze. Rozmowy rzeczywiście będą dotyczyć ustawy o Sądzie Najwyższym i mam nadzieję, że jeszcze dziś ją dogadamy - wyjaśnił Robert Telus z PiS.

"Kolejna odsłona spektaklu"

Dariusz Wieczorek z Nowej Lewicy dodał, że Polacy nie wiedzą o co chodzi, a pewne jest tylko to, że od dwóch lat nie mamy środków z KPO. - 36 mld. euro czeka, a w Polsce kryzys i drożyzna. Dziś to kolejna odsłona spektaklu pt. co premier ustali z ministrem Ziobro, a decyzje zapadają i tak na Nowogrodzkiej - powiedział.

Prezydent Andrzej Duda zaapelował o spokojne i konstruktywne prace parlamentarne nad projektem. Zaznaczył jednocześnie, że nie zgodzi się na rozwiązania godzące w system konstytucyjny oraz nie pozwoli, aby do systemu prawnego został wprowadzony jakikolwiek akt, który będzie podważał nominacje sędziowskie albo pozwalał komukolwiek je weryfikować.

Projektem Sejm miał zająć się jeszcze przed świętami, ale został on zdjęty z porządku obrad. Zapowiedziano jego konsultacje i prace nad projektem dwóch zespołów legislacyjnych: prezydenckiego oraz rządowego.


Posłuchaj
23:43 PR24_mp3 2022_12_23-08-06-29.mp3 Rozmowy Morawiecki-Ziobro. Telus (PiS): mam nadzieję, że jeszcze dziś dogadamy sprawę ustawy o SN ("Dwie strony")

***

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Robert Telus (PiS) i Dariusz Wieczorek (Nowa Lewica)

Data emisji: 23.12.2022

Godzina: 08:06 

Zobacz także

Zobacz także