more_horiz

Mariusz Trepka i Stefan Krajewski gośćmi Stanisława Janeckiego

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2023 09:50
W czasie spotkania wyborczego premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Otwocka, we wtorek policjanci interweniowali wobec poseł KO Kingi Gajewskiej. Gdy polityk przedstawiła legitymację poselską, odstąpili od czynności. Sprawę komentowali w Polskim Radiu 24 posłowie Mariusz Trepka z PiS i Stefan Krajewski z PSL.
Mariusz Trepka i Stefan Krajewski o sprawie interwencji policji wobec poseł Kingi Gajewskiej
Mariusz Trepka i Stefan Krajewski o sprawie interwencji policji wobec poseł Kingi GajewskiejFoto: DarSzach/ Shutterstock

W rozmowie poruszono także sprawę nieprawidłowości w wydawaniu wiz. W ocenie prokuratury, było ich było 268, jednak opozycja mówi o 250 tysiącach. Proceder odkryło w ubiegłym roku Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Prokuratura postawiła zarzuty w tej sprawie siedmiu osobom podejrzanym o nielegalne przyspieszanie postępowania wizowego. Żadna z tych osób nie jest urzędnikiem państwowym. Trzech podejrzanych trafiło do aresztu. Nieprawidłowości miały być m.in. w placówkach dyplomatycznych w Hongkongu, Tajwanie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Indiach.

Zachęcamy do wysłuchania dyskusji:

Posłuchaj
21:31 Trepka-Krajewski--[PR24]PR24 (mp3) 21 wrzesień 2023 08_36_10.mp3 Posłowie Mariusz Trepka i Stefan Krajewski gośćmi Stanisława Janeckiego ("Dwie strony"/ PR24)

[ZOBACZ TAKŻE] Michał Moskal, szef gabinetu wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego gościem Polskiego Radia: 

***

Audycja: "Dwie strony"

ProwadzącyStanisław Janecki

GościeMariusz Trepka (PiS) i Stefan Krajewski (PSL) 

Data emisji: 21.09.2023

Godzina emisji: 8.33


Polskie Radio 24, IAR/mbl

Zobacz także

Zobacz także