X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Miłosz Lodowski o sprawie Nabielaka 9: sędziowie zapomnieli czemu służy ich zawód

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 20:11
- Mamy do czynienia ze zderzeniem wizerunku publicznego sędziów i ludzkimi reakcjami na zwykłą niegodziwość, którą obserwowaliśmy jako obywatele. Mam wrażenie, że sędziowie zapomnieli czemu służy zawód sędziego, a ma on wzbudzać w ludziach również poczucie sprawiedliwości - powiedział w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski, publicysta.
Audio
  • 23.10.2019 Miłosz Lodowski o wyroku ws. Nabielaka 9 i poparciu młodzieży dla Lewicy
Tablica pamięci Jolanty Brzeskiej przed kamienicą przy Nabielaka 9 w Warszawie
Tablica pamięci Jolanty Brzeskiej przed kamienicą przy Nabielaka 9 w WarszawieFoto: Adam Burakowski/REPORTER

Gość Polskiego Radia odniósł się do wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który uchylił decyzję komisji weryfikacyjnej w sprawie nieruchomości przy ulicy Nabielaka 9 w Warszawie. 

- Mamy do czynienia ze zderzeniem wizerunku publicznego sędziów i ludzkimi reakcjami na zwykłą niegodziwość, którą obserwowaliśmy jako obywatele. Mam wrażenie, że sędziowie zapomnieli czemu służy zawód sędziego, a ma on wzbudzać w ludziach również poczucie sprawiedliwości. Ludzie obserwują to jak są traktowani w sądach i to wpływa na odbiór zachowań - zaznaczył.

Paweł Lisiecki 1200.JPG
Paweł Lisiecki: zaskarżymy wyrok sądu ws. nieruchomości przy Nabielaka 9 w Warszawie

- Strona sędziowska okopała się i traktuje całą sytuację jakby to był ich ostatni bastion. Największym problemem jest dla mnie to, że mogą chodzić z koszulkami konstytucji. Nie mają w sobie moralnego uporządkowania, a sędzia to jeden z najbardziej prestiżowych zawodów i wiąże się z nim ogromna władza. Widzę tutaj również brak ambicji, których skutkiem jest później nerwowe reagowanie na sąd i sędziów. Takie sprawy powinno się przemyśleć - podkreślił

"Lewica odrobiła lekcję"

Miłosz Lodowski wypowiedział się także odnośnie poparcia części młodzieży szkolnej dla środowisk lewicowych. - Nie dość, że Lewica była wzmacniana, to odrobiła także swoją lekcję. Kiedy jednak widzę relację ze spotkania młodzieży z Jerzym Urbanem, to dla mnie coś niewyobrażalnego. To efekt tego, że przez lata nikt nie stworzył konkurencji ideowej w walce o młodych ludzi - zwrócił uwagę.

- Środowiska lewicowe mają mocne finansowanie z zewnątrz i dlatego mamy pracowitych ludzi o charakterze misjonarzy. Prawica od lat nie inwestuje w kulturę i nie ma władzy nad językiem, ani pomysłu na reformę polskiego szkolnictwa. Lewica stała się wizerunkowo atrakcyjniejsza. Na prawicy mści się brak pracy z młodzieżą i niezadbanie o nauczycieli - zauważył.

Audycję "Stan rzeczy" prowadził Rafał Dudkiewicz.

----------------------------------------

Data emisji: 22.10.2019

Godzina emisji: 19.10

Polskie Radio 24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sprawa Nabielaka 9. Córka Jolanty Brzeskiej oburzona decyzją sądu

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 11:53
- Mam wrażenie, że chodzi tylko o to, żeby "kopnąć w nery" komisję reprywatyzacyjną i nic więcej, żeby udowodnić PiS-owi, że się myli.- oceniła Magda Brzeska, odnosząc się do uchylenia decyzji komisji weryfikacyjnej ws. nieruchomości przy ul. Nabielaka 9, gdzie mieszkała jej matka - znana działaczka lokatorska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej o decyzjach sądu: nie do zaakceptowania

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 17:20
Trzynaście decyzji komisji ds. reprywatyzacji w Warszawie uchylił stołeczny Wojewódzki Sąd Administracyjny. W ciągu ostatnich kilku dni ważność straciło pięć decyzji. - Sąd najczęściej argumentuje, że komisja nie jest władna do rozstrzygania spraw, które zakończyły się przed jej utworzeniem - mówi Bartłomiej Opaliński, wiceprzewodniczący komisji.
rozwiń zwiń