X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

J. Ozdoba: jestem za twardym rozwiązaniem, sędzia łamiący prawo musi być wyrzucony z zawodu

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 20:08
- Jestem zwolennikiem twardego rozwiązania, czyli takiego, które spowoduje, że sędziowie zostaną wyrzuceni z zawodu. Sędzia, który łamie prawo, staje się upolityczniony, powinien być wyrzucony z zawodu - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł klubu PiS Jacek Ozdoba z Solidarnej Polski.
Audio
  • 4.12.19 J. Ozdoba: jestem zwolennikiem twardego rozwiązania. Sędzia łamiący prawo powinien być wyrzucony z zawodu (PR24)
Jacek Ozdoba
Jacek OzdobaFoto: PR24/MS

W niedzielę w całej Polsce odbywały się protesty antyrządowe sędziów. W związku z udziałem w protestach sędziów i polityków pojawiły się zarzuty o złamanie zasady apolityczności przez przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. Sprawę komentował w Polskim Radiu 24 poseł Zjednoczonej Prawicy Jacek Ozdoba.

Andrzej Anusz 1200.jpg
"To rodzi wątpliwości". Andrzej Anusz ws. apolityczności sędziów

"To jest upolitycznienie sędziów"

Najgłośniejszym wydarzeniem podczas protestów w obronie sądów była informacja, że w jednym z protestów uczestniczył polityk mający zarzuty korupcyjne oraz sędzia prowadzący jego sprawę. Do tego, a także ogólnego, antyrządowego wydźwięku tych demonstracji odniósł się Jacek Ozdoba.

- Sędzia, który idzie na demonstrację antyrządową, tak naprawdę wyklucza się z zawodu z powodu złej decyzji, którą podejmuje. To jest upolitycznienie ich działalności. Sędziowie nie mogą być upolitycznieni - mówił poseł Solidarnej Polski.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Joanna Lichocka: protesty zjawiskiem zblatowania części sędziów z politykami opozycji

Jacek Ozdoba odpowiadał także na pytania dotyczące kontynuowania reformy sądownictwa w Polsce. Podkreślił, że konieczne są dalsze działania, że musi zostać wykształcona elita. Że wymiar sprawiedliwości powinien kształtować nową kadrę, niezwiązaną z żadną opcją polityczną. Podkreślił jednak także, że wobec tych przedstawicieli sądownictwa, którzy naruszają godność zawodu, konsekwencje powinny być bezwzględne.

- Jestem zwolennikiem twardego rozwiązania, czyli takiego, które spowoduje, że sędziowie zostaną wyrzuceni z zawodu. Sędzia, który łamie prawo, staje się upolityczniony, powinien być wyrzucony z zawodu - wyjaśnił Jacek Ozdoba.

Co z Marianem Banasiem?

Polityk został także zapytany o sprawę prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Powiedział, że widział oświadczenie Mariana Banasia, i że uważa, że powinien on podać się do dymisji. Podkreślił także, że szef NIK-u szkodzi obozowi rządzącemu oraz instytucji, którą kieruje.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] A. Andruszkiewicz: szczerze kibicuję M. Banasiowi, żeby udowodnił swoją niewinność

- Po oświadczeniu prezesa NIK sądzę, że nie poda się do dymisji - stwierdził jednak Jacek Ozdoba.

Więcej w nagraniu.

Audycję "Stan rzeczy" prowadził Piotr Nisztor.

PR24/jmo

_____________________

Data emisji: 4.12.2019

Godzina emisji: 19.10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bartosz Pilitowski: są lepsze opinie o wyrokach, ale gorsze o traktowaniu przez sądy

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 16:45
- Z badań wynika, że w postrzeganiu sądownictwa zmienia się to, że ludzie mają lepszą opinię na temat wyroków wydawanych przez sądy, natomiast zwiększa się odsetek osób, które twierdzą, że sądy traktują ludzi źle - mówił Bartosz Pilitowski, prezes Fundacji Court Watch Polska w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Liziniewicz: kasta sędziowska charakteryzuje się mafijnym dążeniem do jednomyślności

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 10:18
- Spór o wymiar sprawiedliwości w Polsce pokazał, że kasta sędziowsko-prawnicza charakteryzuje się mafijnym dążeniem do jednomyślności - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej". Gośćmi "Debaty poranka" byli również Agaton Koziński z "Polska The Times" i Dominik Mazur z Fundacji Republikańskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mam odruch obrzydzenia". Donald Tusk staje w obronie sędziów

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 19:02
- Ci sędziowie, którzy mają odwagę przeciwstawić się brutalnemu atakowi na polski system sprawiedliwości, zasługują na najwyższy szacunek, a nie na potok oszczerstw - oświadczył szef Europejskiej Partii Ludowej, były lider PO Donald Tusk. Jednocześnie podkreślił, że ataki na sędziów powodują "odruch obrzydzenia".
rozwiń zwiń