X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rodkiewicz: Kantor jest narzędziem kremlowskiej polityki

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 20:08
- Wiaczesław Mosze Kantor jest narzędziem kremlowskiej polityki w sferze relacji z diasporą żydowską - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Witold Rodkiewicz z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Audio
  • Dr Witold Rodkiewicz o organizowanym w Jerozolimie kontrowersyjnym forum na temat Holokaustu (Stan Rzeczy)
Wiaczesław Mosze Kantor
Wiaczesław Mosze KantorFoto: yadvashem.org

23 stycznia, na kilka dni przed 75. rocznicą wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, odbędzie się w Jerozolimie konferencja, w której nie przewidziano wystąpienia polskiego prezydenta. Uroczystości są organizowane, wspólnie z władzami Izraela i Instytutem Yad Vashem, przez Fundację World Holocaust Forum kierowaną przez Wiaczesława Mosze Kantora, oligarchę i sojusznika Władimira Putina.

Jak wynika z informacji rzecznika Instytutu Yad Vashem, w uroczystościach piątego Światowego Forum Holokaustu głos zabiorą: prezydent Rosji Władimir Putin, prezydent Francji Emmanuel Macron, książę Karol z Wielkiej Brytanii, przedstawiciel Stanów Zjednoczonych i prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier.

Oligarcha w rękach Putina

- Założycielem i głównym finansującym fundację jest rosyjski biznesmen, narodowości żydowskiej. Od 2010 roku jest członkiem rady narodowej Instytutu Yad Vashem - powiedział dr Witold Rodkiewicz.

Ekspert OSW przypomniał, że majątek oligarchy szacowany jest na 4 mld dolarów. Jego firma, Akron, to potentat na rynku nawozów mineralnych. - Jest narzędziem kremlowskiej polityki w sferze relacji z diasporą żydowską - stwierdził Rodkiewicz.

Dodał, że organizowane w Jerozolimie wydarzenie było uzgadniane i konsultowane z Kremlem. Wskazał przy tym, że to nie pierwszy przypadek, gdy ta fundacja urządza budzące kontrowersje forum międzynarodowe.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzący: Rafał Dudkiewicz
Gość: dr Witold RodkiewiczOSW)
Data emisji: 09.01.2020
Godzina emisji: 19.10