X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Mnie nikt nic nie obiecywał". Hanna Gill-Piątek o dołączeniu do ruchu Polska 2050

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 20:00
- Nikt nie wie, co będzie przez te najbliższe trzy lata. Zdaję sobie sprawę z ryzyka, które się z tym wiąże, ale zrobiłam ten odważny krok, bo uważałam, że to krok we właściwą stronę - stwierdziła na antenie Polskiego Radia 24 poseł Hanna Gill-Piątek.
Hanna Gill-Piątek
Hanna Gill-PiątekFoto: PR24/TB

Dokonała niespodziewanej politycznej wolty. Hanna Gill-Piątek - dotąd jedna z 49 posłów Lewicy - stała się pierwszym przedstawicielem Szymona Hołowni w parlamencie. W środę w Sejmie na wspólnej konferencji z Szymonem Hołownią ma komentować najważniejsze wydarzenia polityczne ostatnich dni.

- Chociaż dla wielu osób jesteśmy krańcowo różnymi postaciami, z Szymonem Hołownią łączy nas bardzo wiele rzeczy, przede wszystkim pewna droga życiowa, "społeczne DNA", które mamy w naszym doświadczeniu - mówiła w Polskim Radiu 24 Hanna Gill-Piątek, która dołączyła do ruchu Polska 2050.

Poseł Hanna Gill-Piątek wyszła z klubu Lewicy i z partii Wiosna Roberta Biedronia, aby wstąpić do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. - To była decyzja bardzo racjonalna i podjęta nie pod wpływem emocji, a po długim czasie i chyba w odpowiednim momencie - oceniała w PR24. 

W licznych wypowiedziach Hanna Gill-Piątek podkreślała, że choć o jej przejściu do projektu Szymona Hołowni mówi się w kategoriach politycznego kłusownictwa, to ona sama nie czuje się "upolowaną zwierzyną".

"Zrobiłam ten odważny krok, bo uważałam, że to krok we właściwą stronę"

Poseł Hanna Gill-Piątek była pytana przez Michała Wróblewskiego w audycji "Stan Rzeczy" w PR24 o przyszłość politycznego bytu tworzonego przez Szymona Hołownię. Czy może wyprzedzić PO i stać się główną siłą, żeby powalczyć z PiS o zwycięstwo? - dopytywał prowadzący audycję.

- Dzisiejszy sondaż Kantara pokazuje, że jesteśmy na 3 miejscu, na podium. To wynik niezbyt korzystny dla Lewicy. Platforma osiągnęła próg ok. 26 proc. poparcia. To partia zbudowana mocno wokół PiS, nie ma potencjału, żeby nabierać nowych wyborców - stwierdziła Hanna Gill-Piątek. - Ruch Rafała Trzaskowskiego może wprowadzić nowe życie, ale widać, że PO się powoli wyczerpuje. Jeśli chcemy pokonać PiS, musimy zwrócić uwagę i dać też miejsce, a takim miejscem jest Polska 2050, tym wyborcom, którzy nie widzą swojego głosu dla starych partii opozycyjnych, jakimi są KO czy PO, czy partie skupione w Koalicji Polskiej - dodała.


M-Kulasek-pap-1200.jpg
Marcin Kulasek: Gill-Piątek zdradziła lewicowych wyborców

Gość audycji nie kryła, że opuszczenie przez nią klubu Lewicy było ryzykowne i spodziewała się, że wywoła spore emocje.

-  Samotność w sejmie? Liczyłam się z określonymi konsekwencjami. Wiedziałam, że nie było łatwo, ale nie mogę być tu i tu. Wybrałam Polskę 2050, bo to ruch, który przez najbliższe 3 lata będzie budował nową jakość polityki, o którą i ja chcę walczyć - przekonywała poseł i zaznaczyła, że w jej wypadku to droga w nieznane, bo trudno na tym etapie "rozdzielać funkcje w ministerstwach czy miejsca w spółkach Skarbu Państwa".

- Mnie nikt nic nie obiecywał (...) Nikt bowiem nie wie, co będzie przez te najbliższe trzy lata. Zdaję sobie sprawę z ryzyka, które się z tym wiąże, ale zrobiłam ten odważny krok, bo uważałam, że to krok we właściwą stronę - argumentowała poseł Hanna Gill-Piątek.

Czytaj także:

W audycji także o najbliższym posiedzeniu Sejmu, najważniejszych punktach obrad i tym, że politycy powinni zajmować się tematami ważnymi dla ich wyborów, a przestać uprawiać i zostawić na boku "polityczny »Pudelek«".

Zachęcamy do wysłuchania nagrania rozmowy.

***

Posłuchaj

23:16 GILL.mp3 15.09.2020 Hanna Gill-Piątek o nadziejach, które pokłada w pracy w Stowarzyszeniu Szymona Hołowni Polska 2050. (Stan Rzeczy/PR24)

 

Audycja: Stan Rzeczy

Prowadzący: Michał Wróblewski

Gość: poseł Hanna Gill-Piątek

Data emisji: 15.09.2020

Godzina emisji: 19:06

Polskie Radio 24/tb/IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Napieralski: Gill-Piątek będzie dla Hołowni problemem wizerunkowym i tożsamościowym

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 11:14
- Transfer Hanny Gill-Piątek będzie dla Szymona Hołowni problemem nie tylko wizerunkowym, ale i tożsamościowym - mówił w Polskim Radiu 24 senator Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Napieralski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To tylko jedna posłanka". Iwaniak o odejściu z Lewicy Gill-Piątek

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 08:45
- Proces łączenia Lewicy jest procesem nieuniknionym, którego chcą dwie strony. To organizmy, które zaczęły się zazębiać - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Arkadiusz Iwaniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Kulasek: Gill-Piątek zdradziła lewicowych wyborców

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 17:12
- Trudno jest zrozumieć, że osoba o tak lewicowych poglądach odnajdzie się w jednej formacji z Romanem Giertychem i Szymonem Hołownią - mówił w Polskim Radiu 24 sekretarz generalny SLD i poseł Lewicy Marcin Kulasek. Posłanka Hanna Gill-Piątek zrezygnowała z członkostwa w klubie parlamentarnym Lewicy i wystąpiła z partii Wiosna.  Ma się związać z ruchem Polska 2050 założonym przez Szymona Hołownię.
rozwiń zwiń