X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

W co gra Putin na wschodniej flance NATO? Były szef Agencji Wywiadu wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 18:58
- Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej to jedna z odsłon rywalizacji prowadzonej przez Władimira Putina - mówił w Polskim Radiu 24 pułkownik Grzegorz Małecki, były szef Agencji Wywiadu, ekspert do spraw bezpieczeństwa państwa. 
Sytuacja na wschodniej granicy Polski to jedno z pól rywalizacji prowadzonej w gruncie rzeczy przez Władimira Putina - uważa pułkownik Grzegorz Małecki
Sytuacja na wschodniej granicy Polski to jedno z pól rywalizacji prowadzonej w gruncie rzeczy przez Władimira Putina - uważa pułkownik Grzegorz MałeckiFoto: shutterstock

Minionej doby 58 osób próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi do Polski. Straż Graniczna podaje na Twitterze, że wobec 16 osób wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium naszego kraju. W listopadzie w związku z presją migracyjną Straż Graniczna odnotowała 8 tysięcy 900 prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku 17 i pół tysiąca. Od początku roku takich prób było prawie 40 tysięcy.

W co gra Putin?

Na antenie Polskiego Radia 24 pułkownik Grzegorz Małecki ocenił, że "problem z jakim boryka się dzisiaj Polska na granicy z Białorusią to jedna z odsłon, czy jedno z pól rywalizacji czy ofensywy, prowadzonej w gruncie rzeczy przez Władimira Putina".  - Jest w nią aktywnie zaangażowany dyktator Aleksandr Łukaszenka - dodał.

- Ofensywa ta jest prowadzona przeciwko wspólnocie euroatlantyckiej, przeciwko Unii Europejskiej. Jej dokładne cele nie są jednak jeszcze znane - wskazał.

- Jako świat zachodu możemy się ich jedynie domyślać, ale są podstawy ku temu by sądzić, że są wrogie w stosunku do nas - podkreślił. 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
21:29 PR24_mp3 2021_12_02-19-06-15.mp3 Grzegorz Małecki: działania Putina to ofensywa przeciwko wspólnocie euroatlantyckiej (Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Stan rzeczy"

Prowadzący: Rafał Dudkiewicz

Gość: Grzegorz Małecki, były szef Agencji Wywiadu, ekspert do spraw bezpieczeństwa państwa

Data emisji: 2.12.2021

Godzina: 19.06

jb 

Czytaj także

Kryzys na granicy. Budzisz: Rosja chce zmian statusu bezpieczeństwa Europy Środkowej

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 21:04
- Rosja mutliplikuje kryzysy po to, by zwiększać presję na Europę, w tym na naszych sojuszników - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Budzisz, ekspert ds. Rosji i publicysta "Sieci". - Rosja, co z resztą Władimir Putin ogłosił na posiedzeniu rozszerzonym rosyjskiego MSZ w sposób dość otwarty, rozpoczęła kampanię, której celem jest zmiana statusu w zakresie bezpieczeństwa Europy Środkowej i to jest  jej długofalowy cel - wyjaśnił. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja obnaża imperialne ambicje

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 18:20
- Nigdy dotychczas białoruska i ukraińska suwerenność nie były tak słabe jak dzisiaj. Nie było na Białorusi rosyjskich baz wojskowych, choć od lat znajdowały się tam obiekty strategiczne typu radary. Lada moment możemy zobaczyć Rosjan na Białorusi, skoro minister Ławrow wypowiada się o Białorusi na arenie międzynarodowej - mówił o sytuacji u naszych wschodnich sąsiadów Rusłan Szoszyn, dziennikarz specjalizujący się w polityce wschodniej.
rozwiń zwiń