more_horiz

"Trzeba zadbać o polski budżet". Lodowski o wyzwaniach na 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 19:53
- Stan polskiego skarbca to rzecz, z którą będziemy mieć chyba największe problemy. Tutaj trzeba najmocniej zadbać o to, by był stale pełny - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski, publicysta.  
Miłosz Lodowski
Miłosz Lodowski Foto: PR24/AK

Gościem audycji "Stan rzeczy" był Miłosz Lodowski, który mówił o prognozach na 2022 r. - Stan polskiego skarbca to rzecz, z którą będziemy mieć chyba największe problemy. Tutaj trzeba najmocniej zadbać o to, by był stale pełny - podkreślił. 

Publicysta w rozmowie z Rafałem Dudkiewiczem odniósł się również do kwestii kryzysu związanego z inflacją. 

- Czas wielkich kryzysów to jest także czas wielkich racjonalizacji, więc oczekiwałbym, żeby tę sytuację, która nas wszystkich dotyka, przekształcić niejako w sytuację, która może być asumptem do wielkich zmian i uproszczenia wszystkiego, co się da. [...] Od 1 stycznia mamy do czynienia z nadmiarem przepisów i często brakiem informacji o nich. To najwyższa pora, żeby zacząć upraszczać, odchudzać, powodować, żeby cały system był jak najbardziej wydolny, lekki, sprawny - zaznaczył. 

Posłuchaj
21:50 PR24_mp3 2022_01_07-19-05-58.mp3 Miłosz Lodowski o wyzwaniach na 2022 rok ("Stan rzeczy") 

Miłosz Lodowski skomentował także politykę uprawianą w Polsce. 

- Mamy do czynienia nie tyle z PR-ową polityką, ile niestety sondażową. To są znacznie gorsze rzeczy, bo płacimy za to zaniedbaniami czy koniecznością dostosowywania do nastrojów społecznych pewnych działań. W związku z tym tracimy swoje szanse - ocenił.           

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"Stan rzeczy"

Prowadził: Rafał Dudkiewicz

Gość: Miłosz Lodowski (publicysta)

Data emisji: 07.01.2022

Godzina emisji: 19.05

kmp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem