more_horiz

Ociepa krytykuje Trzaskowskiego za ślizgawicę na ulicach. "Łatwiej uprawiać PR, niż dbać o lokalną społeczność"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2022 19:40
- Podstawowym obowiązkiem samorządowców jest dbanie o interesy swoich mieszkańców, które zaczynają się od odśnieżonych czy dobrze posypanych piaskiem chodników. Dużo łatwiej jest uprawiać PR, a dużo trudniej jest dbać o lokalną społeczność - podkreślił w Polskim Radiu 24 wiceszef MON Marcin Ociepa. 
Oblodzony chodnik w Warszawie
Oblodzony chodnik w Warszawie Foto: PAP/Kalbar

Śliskie chodniki i drogi sprawiły, że od rana intensywnie pracuje warszawskie pogotowie. - Nie ma wolnego ani jednego ambulansu - powiedział we wtorek rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Meditrans Piotr Owczarski.

W stolicy doszło też do tragicznego zdarzenia. 38-letni mężczyzna przewrócił się na chodniku na Pradze-Północ. Prawdopodobnie poślizgnął się, uderzył głową o ziemię w wyniku czego zmarł.

W mediach społecznościowych na tę kwestię zwrócił uwagę wicepremier Jacek Sasin. "Dziś przejście na przystanek, krótki spacer z psem, wyjście do sklepu czy apteki to walka o uniknięcie gipsu i przetrwanie na warszawskich chodnikach. Rafał Trzaskowski to kampusy, rauty, politykowanie, nieustanne lansowanie się. Takie priorytety" - napisał na Twitterze.

"Łatwiej jest uprawiać PR"

- Na pewno to celna i cenna uwaga premiera Sasina. Podstawowym obowiązkiem samorządowców jest dbanie o interesy swoich mieszkańców, które zaczynają się od odśnieżonych czy dobrze posypanych piaskiem chodników - podkreślił Marcin Ociepa.

Jak zaznaczył, "dużo łatwiej jest uprawiać PR, a dużo trudniej jest dbać o lokalną społeczność". - Mówię to jako były samorządowiec i entuzjasta samorządu terytorialnego. Zresztą to właśnie Stowarzyszenie OdNowa jest najbardziej samorządowym skrzydłem Zjednoczonej Prawicy - dodał.

- Znamy mnóstwo wybitnych samorządowców, którzy potrafią połączyć wielkie projekty rozwojowe z codzienną troską o mieszkańców. Należy ich stawiać za wzór, także prezydentowi Trzaskowskiemu. Oczywiście problem odśnieżania chodników i ulic dotyczy całego kraju i jest testem dla wszystkich samorządowców - powiedział wiceszef MON.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:30 PR24 2022_12_20-19-06-02.mp3 Marcin Ociepa o zaniedbaniach przy odśnieżaniu chodników w Warszawie (Stan rzeczy) 

***

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzi: Michał Wróblewski
Gość: Marcin Ociepa (wiceszef MON)
Data emisji: 20.12.2022
Godzina emisji: 19.06

bartos

Zobacz także

Zobacz także