more_horiz

Wybory parlamentarne. Małgorzata Wassermann: wygramy je i utworzymy rząd

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2023 20:03
- Zdaję sobie sprawę ze stawki tych wyborów. Uważam, że wygramy i będziemy rządzić. Bardzo bym nie chciała, żeby procesy, które zostały przez nas rozpoczęte, zostały zahamowane czy naruszone - podkreśliła w Polskim Radiu 24 poseł PiS Małgorzata Wassermann. 
Małgorzata Wassermann
Małgorzata WassermannFoto: Twitter/ Małgorzata Wassermann

Jesienią 2023 roku mają się odbyć wybory parlamentarne. Pomimo tego, że oficjalnie nie ruszyła jeszcze kampania wyborcza, przedstawiciele partii politycznych już spotykają się z Polakami, prezentują swoje pomysły i przekonują do poparcia. W sondażach prowadzi Prawo i Sprawiedliwość, a drugie miejsce w badaniach opinii publicznej zajmuje Koalicja Obywatelska. 

- Uważam, że wygramy te wybory i będziemy rządzić. Zdaję sobie sprawę ze stawki najbliższych wyborów parlamentarnych - powiedziała Małgorzata Wassermann. 

Jej zdaniem obecnie w polskiej polityce "często toczą się dyskusje, które - z punktu długofalowego patrzenia na państwo - są bardziej jałowe".

- Natomiast bardzo bym nie chciała, żeby procesy, które zostały przez nas rozpoczęte - zarówno w Polsce, jak i w Europie czy na świecie - zostały w jakikolwiek sposób zahamowane czy naruszone - dodała poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Jej zdaniem niedługo może dojść do poważnych zmian politycznych w Europie. - Widzę, że jest spora szansa na to, że po tych wyborach dojdzie do dużego przesilenia. Wystarczy popatrzeć choćby na to, co się dziś dzieje w Unii Europejskiej. Polska od dłuższego czasu mówi Unii Europejskiej "tak". Chcemy być w Unii, natomiast nie będziemy przymykali oczu na patologię, która ma miejsce we Wspólnocie - zaznaczyła polityk.

Jedną z patologii jest w jej opinii "kompletna arbitralność" przy podejmowaniu niektórych decyzji w UE. - Jest ona przerażająca. Przykładem może tu być choćby kwestia Turowa - powiedziała Małgorzata Wassermann. 

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
20:55 _PR24_AAC 2023_02_28-19-06-51.mp3 Małgorzata Wassermann o wyborach parlamentarnych (Stan rzeczy) 

***

Audycja: "Stan rzeczy"

Prowadzący: Michał Wróblewski 

Gość: Małgorzata Wassermann (PiS) 

Data emisji: 28.02.2023

Godzina emisji: 19.06

bartos

Zobacz także

Zobacz także