more_horiz

Ruszyła sprzedaż wigilijnych świec Caritasu. Jarszewska: środki ze sprzedaży są spożytkowane na wsparcie dzieci

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2022 18:00
- Świeca Caritas jest przeznaczona także dla tych, którzy nieco oddalili się od Kościoła, wpisuje się w tradycję  - mówiła w Polskim Radiu 24 Małgorzata Jarszewska, zastępca Dyrektora Caritas Polska.
Ruszyła sprzedaż wigilijnych świec Caritasu. Jarszewska: środki ze sprzedaży są spożytkowane na wsparcie dzieci
Ruszyła sprzedaż wigilijnych świec Caritasu. Jarszewska: środki ze sprzedaży są spożytkowane na wsparcie dzieciFoto: caritas.pl

Można już kupować wigilijne świece Caritasu. Instytucja już po raz 29. pomaga w ten sposób potrzebującym dzieciom. O fenomenie akcji mówiła w PR24 Małgorzata Jarszewska. W jej ocenie, świeca stanowi nieodzowny element polskiej Wigilii. W ramach 29. edycji akcji, Caritas Polska przygotowała ok. 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach.

"Symbol tradycji"

- Mamy już pokolenie, które uczestniczy w dziele, to unikatowe, że ta akcja prowadzona jest przez tak wiele lat w tak wielu domach, a przy stole wigilijnym spotykają się całe rodziny. Świeca Caritas jest przeznaczona także dla tych, którzy nieco oddalili się od Kościoła, jest symbolem tradycji, wpisuje się dobrze w tę tradycję. Świeca jest rozprowadzana do parafii, a środki pozyskane z jej sprzedaży są spożytkowane na wsparcie dzieci - powiedziała zastępca Dyrektora Caritas Polska.

Finansowanie wakacyjnego wypoczynku, posiłków, stypendiów oraz wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu – to główne cele, którym służą co roku środki zebrane dzięki dystrybucji świec Caritas, prowadzonej w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Pomoc trafia do dzieci najbardziej potrzebujących. 

O przeznaczeniu wpływów związanych z Wigilijnym Dziełem Pomocy Dzieciom będą decydować diecezjalne Caritas, uwzględniając lokalne potrzeby. Ponadto w tym roku 10 groszy, uzyskanych dzięki każdej z wigilijnych świec rozprowadzanych w parafiach, zostanie przeznaczone na dożywianie dzieci z krajów globalnego południa.


Posłuchaj
17:11 PR24_mp3 2022_12_04-16-35-53.mp3 Ruszyła sprzedaż wigilijnych świec Caritasu. Jarszewska: środki ze sprzedaży są spożytkowane na wsparcie dzieci ("Pro publico")

***

Audycja: "Pro publico"

Prowadzący: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Małgorzata Jarszewska (zastępca Dyrektora Caritas Polska)

Data emisji: 04.12.2022

Godzina: 16:35


Zobacz także

Zobacz także