X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Warszawa drugą Doliną Krzemową? GPW i miasto będą wspierać start-upy

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 13:42
Stołeczny Ratusz, GPW oraz ruch społeczny Aula Polska będą wspólnie wspierać start-upy, czyli nowo powstałe innowacyjne firmy. Za kilka miesięcy ma ruszyć platforma crowdfundingowa, dzięki której będą one mogły pozyskiwać inwestorów dla swoich projektów.
Audio
  • Artur Kurasiński o wsparciu dla młodych przedsiębiorców (IAR)
  • Prezes GPW Adam Maciejewski o wsparciu dla początkujących przedsiębiorców (IAR)
  • Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz o wsparciu dla nowych firm (IAR)
  • GPW i Warszawa wesprą młode firmy - relacja Karola Tokarczyka (IAR)
Adam Maciejewski, prezes GPW
Adam Maciejewski, prezes GPWFoto: materiały prasowe, GPW

W poniedziałek na warszawskim parkiecie Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezes Giełdy Papierów Wartościowych Adam Maciejewski oraz Artur Kurasiński z Aula Polska podpisali list intencyjny dotyczący wspierania warszawskich start-upów.
Jak poinformowali sygnatariusze listu, celem projektu jest m.in. wzrost innowacyjności polskiej gospodarki, a także przyciągnięcie do stolicy jak największej liczby przedsiębiorców i inwestorów.

Inicjatywa, jak powiedział współtwórca organizacji - Artur Kurasiński, oznacza ogromne wsparcie dla rozpoczynających działalność gospodarczą. Chodzi głównie o spotkania z doświadczonymi biznesmenami, w czasie których będą oni nawiązywać współpracę z młodymi przedsiębiorstwami i dzielić się swoim doświadczeniem w prowadzeniu firmy.

Prezes Giełdy Papierów Wartościowych Adam Maciejewski zapewniał, że wsparcie dla młodych firm będzie duże. Szef GPW wymienił między innymi dostęp do giełdowej infrastruktury, merytoryczne wsparcie jej pracowników oraz dostęp do kapitału inwestorów. Adam Maciejewski zapowiedział także stworzenie rynku finansowania społecznościowego dla młodych firm.

60 milionów złotych na wsparcie przedsiębiorczości
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wyjaśniła, że samorząd zapewni łatwiejszy dostęp do swojego Centrum Przedsiębiorczości. Obecnie około połowy miejsc w tak zwanym inkubatorze przedsiębiorczości jest jeszcze wolnych. Prezydent stolicy chwaliła także miejskich urzędników, którzy na wsparcie przedsiębiorczości pozyskali w poprzednich siedmiu latach około 60 milionów złotych. Z pieniędzy tych skorzystało około 3 tysięcy firm.
Podpisane w poniedziałek porozumienie ma też przyciągnąć najbardziej pomysłowych polskich przedsiębiorców do Warszawy. Współpracę z młodymi firmami zadeklarował także Uniwersytet Warszawski. Z wyliczeń stołecznych urzędników wynika, że małe firmy stanowią 90 procent wszystkich działających w Warszawie przedsiębiorstw.

IAR/PAP, awi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nisko oprocentowane pożyczki dla kobiet. Do 40 tys. zł na działalność gospodarczą

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2014 14:12
Polki, które prowadzą lub planują rozpocząć działalność gospodarczą, wkrótce będą mogły uzyskać nisko oprocentowaną, inwestycyjną pożyczkę w wysokości 20 - 40 tys. zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Start-up. Pierwsze kroki w biznesie postawisz za niewielkie pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2014 12:10
- Stać nas na to, żeby w Polsce do 2020 roku powstały przynajmniej 3 firmy na skalę Skype'a - mówił Dariusz Żuk, prezes organizacji Polska Przedsiębiorcza, który w Trójce przekonywał, że nie trzeba mieć specjalnych znajomości ani kapitału, by sprawdzić swój pomysł na firmę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska staje się rajem podatkowym dla firm

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2014 16:06
Przedsiębiorcy w Polsce płacą coraz niższe podatki. Nasz kraj staje się rajem podatkowym. O tym dlaczego - w "Pulsie Biznesu".
rozwiń zwiń