Ciechanów przeznaczy 14 ha na utworzenie podstrefy ekonomicznej

2015-10-20, 18:30

Ciechanów przeznaczy 14 ha na utworzenie podstrefy ekonomicznej
Ciechanów chce własnej SSE. Foto: Pixabay.com

Ciechanów chce utworzyć podstrefę Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Objęłaby ona ponad 14 ha hektarów gruntów przemysłowych. Wniosek, dotyczący powołana podstrefy, wraz z określeniem jej lokalizacji, ma trafić wkrótce do ministerstwa gospodarki.

Według prezydenta Ciechanowa Krzysztofa Kosińskiego, podstrefa stworzyłaby nowe warunki dla rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości. Resort gospodarki zapowiada, że nada temu projektowi szczególny priorytet.

Wniosek w ciągu dwóch tygodni

- Mamy tereny inwestycyjne, które mogą być tą podstrefą objęte i będziemy się o to starać. Dla inwestorów oznacza to ulgi i wsparcie, co stanowi szansę szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw - powiedział Kosiński. Dodał, że wniosek w sprawie utworzenia podstrefy powinien trafić do resortu gospodarki w ciągu dwóch tygodni, czyli najpóźniej z początkiem listopada.

- Będziemy się starać nadać super priorytet tej inicjatywie. Strefa będzie swoistym aniołem biznesu dla małych i średnich firm także na terenie Ciechanowa - zaznaczył wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński, cytowany w komunikacie ciechanowskiego Urzędu Miasta.

Ciechanów chce przeznaczyć 14 ha pod SSE

Rzeczniczka ciechanowskiego Urzędu Miasta Renata Jeziółkowska powiedziała, że planowana tam podstrefa Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej objęłaby obszar ponad 14 ha. - Są to działki pod inwestycje zlokalizowane w południowej części Ciechanowa. Zostały one wstępnie wytypowane i zostaną zgłoszone we wniosku do ministerstwa gospodarki - wyjaśniła.

WMSSE powstała w 1997 r. Obecnie jej granicami objętych jest ponad 1057 ha gruntów zlokalizowanych w 30 podstrefach, m.in. w Mławie i Zakroczymiu. Plan utworzenia identycznej podstrefy ma również Płock. Łączna wartość dotychczasowych inwestycji na obszarze WMSSE to 3 553 mln zł. Aktualne zezwolenia na prowadzenie działalności posiada tam 86 podmiotów, które zatrudniają 14,9 tys. pracowników.

PAP, fko

 

Polecane

Wróć do strony głównej