X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Pomimo pandemii PZU z dużym zyskiem i dywidendą dla akcjonariuszy

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 18:32
O dobrym początku roku – czyli stabilnej sprzedaży oraz o najwyższym od trzech lat zysku netto w I kwartale narodowego ubezpieczyciela – Grupy PZU, mówił wiceprezes spółki Tomasz Kulik.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: EASTNEWS

Pierwszy kwartał grupa kończy zyskiem prawie 900 mln zł i jak podkreśla gość radiowej Jedynki, ten wynik został osiągnięty pomimo bardzo niesprzyjających warunków wynikających z lockdownu, gdzie możliwość zawierania transakcji była dość mocno ograniczona czy utrudniona ze względu na pandemię.

Ubezpieczyciel osiągnął doskonałe wyniki we wszystkich elementach swojej działalności

- Zagrały wszystkie elementy – mieliśmy dobrą sprzedaż, pomimo sytuacji związanej z obostrzeniami osiągnęliśmy bardzo dobrą rentowność biznesu w części ubezpieczeniowej, która stanowi naszą główną działalność, choć równie ważna staje się część dotycząca zdrowia, banków i zarządzania kapitałem oraz oferta oszczędnościowa dla naszych klientów – mówi Tomasz Kulik.

Ubezpieczyciel zarobił też na segmencie bankowym

Gość przypomniał, że w tym roku mieliśmy do czynienia z inną sytuacją, jeśli chodzi o banki – te w ubiegłym roku musiały się mierzyć z koniecznością tworzenia dodatkowych rezerw.

- W tym roku tych okoliczności już nie było, nie było żadnych odpisów związanych z segmentem bankowym, stąd wszystkie nasze działalności miały wpływ na osiągnięcie przez nas dobrego wyniku – mówi wiceprezes ubezpieczyciela.

Dobre wyniki ubezpieczyciela przełożyły się na wysoką dywidendę dla akcjonariuszy

Firma, mimo niepewnej sytuacji związanej z koronawirusem, zdecydowała o wypłacie jednej z najwyższych od lat dywidend.

- Zaproponowaliśmy wypłatę dywidendy w wysokości 3,5 zł za akcję, ale przypomnę, że w 2020 r., zgodnie z rekomendacją regulatora, nie wypłaciliśmy dywidendy – przypomina gość Polskiego Radia.

- Stąd ta wysoka dywidenda stanowi kumulację za lata 2019-2020 – dodaje.

Podkreśla, że Grupa PZU jest jedną z najlepiej skapitalizowanych grup finansowych na świecie i pomimo że dywidenda jest jedną z najwyższych, to bezpieczeństwo kapitałowe spółki pozostaje na bardzo wysokim poziomie.

Błażej Prośniewski, jk

Czytaj także

Koronawirus nie zaszkodził PZU: w III kwartale zysk ubezpieczyciela wzrósł do 890 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 11:11
- Zysk netto Grupy PZU w III kw. 2020 r. wzrósł do 890 mln zł wobec 879 mln zł w analogicznym okresie 2019 r. - podała w czwartek spółka. Wynik na samej działalności ubezpieczeniowej wyniósł 785 mln zł, co oznacza wzrost o 12 proc. rdr.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bardzo dobre wyniki Grupy PZU za rok 2020. Zysk powyżej ambicji strategicznych

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 16:35
Grupa PZU zanotowała bardzo dobre wyniki z działalności podstawowej w 2020 r.; wynik netto grupy bez działalności bankowej wyniósł 3,1 mld zł, o ok. 12 proc. więcej niż w 2019 r. Zarząd PZU będzie chciał zarekomendować wypłatę dywidendy w 2021 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pandemia nie zaszkodziła PZU: pierwszy kwartał spółka kończy zyskiem

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 13:11
Grupa PZU wypracowała 897 milionów złotych zysku netto w pierwszym kwartale bieżącego roku. Z uwagi na powrót do korzystnej sytuacji gospodarczej zarząd spółki rekomenduje wypłatę dywidendy za rok 2020.
rozwiń zwiń