more_horiz
Gospodarka

Wektory 2018: laureaci docenieni przede wszystkim za innowacje

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 18:45
Wśród laureatów Wektorów 2018, nagród przyznawanych przez Pracodawców RP, znalazł się między innymi: prezes PKO Banku Polskiego, Zbigniew Jagiełło, podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, Wanda Buk czy prezes podolsztyńskiej spółki Alnea, Krzysztof Kamiński.
Audio
  • O przyznanych po raz 17. Wktorach - prestizowych nagrodach Pracodawców RP, mówią goście radiowej Jedynki./Aleksandra Tycner, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, NicoElNino

Wektory 2018 - prestiżowe  nagrody Pracodawców RP otrzymały przede osoby i instytucje, które pokazały, że można skutecznie ścigać się z międzynarodowymi koncernami i prowadzić działalność  innowacyjną i odnosić sukcesy.

Najważniejsze - innowacje

− W tym roku Wektory przyznano ludziom, którzy mają dużo do powiedzenia, jeśli idzie o innowacje i nowe technologie, a więc to, co polskiej gospodarce jest obecnie najbardziej potrzebne - powiedział  Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP.


I jak podkreśla, dotyczy to wszystkich laureatów, m.in. pani Wandy Buk, która została doceniona za właściwą postawę urzędnika – nie stwarza kłopotów w relacjach z przedsiębiorcami a jednocześnie jest odpowiedzialna za cyfryzację.

Andrzej Malinowski, charakteryzując laureatów, wymienia m.in. Krzysztofa Kamińskiego, prezesa firmy Alnea.

Alnea – firma od robotów

− On odpowiada za wprowadzenie technologii, które jeszcze niedawno oglądaliśmy na filmach science fiction – mówi Malinowski.

− Alnea znajduje się w małej miejscowości Stawibuda pod Olsztynem i wykonuje zautomatyzowane, zrobotyzowane linie dla biznesu - mówi Krzysztof Kamiński.

Jak podkreśla szef firmy, rozwiązaniami Alnei chwalą się najwięksi producenci robotów na świecie, a robią je w firmie absolwenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
− Mamy nadzieję, że ta nagroda zwróci na nas uwagę także polskich firm - dodaje Krzysztof Kamiński.

Super Wiktor dla Zbigniewa Jagiełło - prezesa PKO BP

Super Wektora  2018 otrzymał prezes PKO Banku Polskiego, Zbigniew Jagiełło - powiedział Andrzej Malinowski.
− To osoba, która przestawiła bardzo tradycyjny bank na bardzo nowoczesną i innowacyjną instytucję finansową – mówi Malinowski.

Nagrody przyznaje kapituła złożona z laureatów poprzednich edycji Wektorów.

W tym roku wręczono je po raz siedemnasty.

 

Aleksandra Michałek – Tycner, jk