more_horiz
Gospodarka

Dzień Dziecka w PKP Intercity. Wiemy, jak otrzymać darmowe bilety

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2023 10:51
Z okazji Dnia Dziecka PKP Intercity przygotowało specjalną ofertę dla najmłodszych i ich rodziców. W czwartek 1 czerwca br. dzieci i młodzież do 16. roku życia będą mogły podróżować pociągami narodowego przewoźnika za darmo. Co trzeba zrobić, by otrzymać bezpłatny bilet?
PKP Intercity przygotowało darmowe bilety na Dzień Dziecka.
PKP Intercity przygotowało darmowe bilety na Dzień Dziecka.Foto: Shutterstock/FamVeld

Promocyjna oferta dotyczy podróży po Polsce wszystkimi pociągami PKP Intercity w klasie 2, niezależnie od kategorii. Uprawnione do skorzystania z niej są dzieci i młodzież do 16 roku życia. Darmowy bilet należy pobrać w kasie biletowej lub u konduktora. Wyjątkiem są pociągi kategorii EIP - na nie bilet można pobrać jedynie w kasie.

Bezpłatne podróże w drugiej klasie możliwe są za okazaniem dokumentu potwierdzającego wiek dziecka, który należy przedstawić również podczas kontroli biletów - może to być dowód osobisty, paszport, legitymacja szkolna, a nawet książeczka zdrowia.

Oferta dla rodzin

Warto przypomnieć, że dzieci poniżej 4 roku życia przez cały rok mogą podróżować pociągami przewoźnika na podstawie biletu jednorazowego z ulgą 100 procent. Należy jednak pamiętać, że bilety będą ważne jedynie na przejazd, na który zostaną wystawione - na każdą podróż trzeba więc pobrać oddzielny bilet.

Spółka przypomina, że PKP Intercity ma w swojej ofercie promocje skierowane do rodzin i większych grup, które pozwalają na zakup tańszych biletów również dla opiekunów dzieci. Jedną z nich jest oferta Taniej z Bliskimi. Promocja skierowana jest do małych grup i rodzin, które podróżując pociągami kategorii TLK lub IC w 2 do 6 osób otrzymują 30% zniżki od bazowych cen biletów. Warto pamiętać, że oferta łączy się z ulgami ustawowymi.

Rodziny planujące przejazd pociągami ekspresowymi EIC lub EIP mogą skorzystać z Biletu Rodzinnego. Aby to zrobić, wystarczy podróżować w grupie od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia. Wówczas każdy z członków grupy otrzyma 30-procentową zniżkę na bilet.

Z ulg skorzystają również posiadacze Karty Dużej Rodziny. Oprócz ustawowej ulgi 37 procent otrzymają również 30 procent upustu na zakupione bilety - wystarczy, że przynajmniej dwie uprawnione osoby będą podróżowały wspólnie.
Dziecko, które korzysta z promocji z okazji Dnia Dziecka, może być również uczestnikiem grupy Biletu Rodzinnego, Dużej Rodziny lub Taniej z Bliskimi.

W trakcie jazdy maluchy nie muszą siedzieć w jednym, wyznaczonym miejscu - mogą przejść się po pokładzie pociągu, bawić się, zjeść posiłek czy w dowolnej chwili skorzystać z toalety.

Przedziały dla rodzin

W pociągach uruchamianych przez PKP Intercity znajdują się przedziały rodzinne, które są odpowiednio oznaczone. Wybierając się w podróż z dziećmi, warto wybrać miejsca właśnie w tym przedziale.

Do rodzinnych podróży zachęcają zmodernizowane wagony COMBO, które poprawiają komfort podróży z najmłodszymi. Pojazdy posiadają dwa wydzielone przedziały dla opiekunów z dzieckiem. Są one przyjazne dla najmłodszych - ściany i wykładzinę podłogową zdobi grafika ze zwierzętami. Siedziska foteli łączą się ze sobą, dzięki czemu powstaje jedna płaszczyzna, która może być użyteczna na przykład podczas drzemki malucha. W przedziałach znajdują się gniazdka elektryczne i gniazdka USB, a toaleta wyposażona jest w przewijak dla dzieci.

PKP Intercity nie pobiera opłat za zabranie ze sobą niezłożonego wózka dziecięcego. Ponadto we wszystkich pociągach posiadających wagony restauracyjne rodzic ma prawo poprosić obsługę WARS-u o bezpłatne skorzystanie z wrzątku, wyparzenie butelki czy podgrzanie dziecięcego posiłku.

Czytaj także:


PolskieRadio24.pl/ IAR/ PAP/ mib

REKLAMA