X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Agro-Fakty": oznaczenia produktów GMO ws. wymagają doprecyzowania

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 15:29
Konsumenci i producenci czekają na klarowne przepisy dotyczące znakowania produktów wolnych od GMO, choćby dlatego, że pasze, którymi karmione są zwierzęta, zawierają składniki modyfikowane genetycznie. Powstał już projekt ustawy w tej sprawie.
Audio
  • Jaśniejsze zasady oznaczeń dot. GMO. Jest projekt ustawy (Aleksandra Tycner/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Agnieszka Szymecka-Wesołowska z Centrum Prawa Żywnościowego przypomina, że zgodnie z przepisami o paszach z 2006 roku w Polsce nie można stosować pasz genetycznie modyfikowanych. Problem polega na tym, że wejście w zycie zakazu jest opóźniane i ostatecznie ma on obowiązywać za dwa lata - w 2021 roku.

Stąd pojawił się projekt ustawy, który ma uporządkować te kwestie. Agnieszka Szymecka-Wesołowska wyjaśnia, że jednym z jego celów jest zwiększenie udziału pochodzących z Polski roślin strączkowych (niemodyfikowanych genetycznie) w paszach, którymi karmione są zwierzęta w naszym kraju. Innym celem jest określenie jasnych kryteriów oznaczania produktów, tak aby konsument miał pełną informację, czy w procesie produkcji wykorzystywano np. organizmy modyfikowane genetycznie.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Jedynka, Aleksandra Tycner, md

Zobacz więcej na temat: GMO żywność
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister rolnictwa: żywność GMO powinna być oznakowana

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 18:35
Przyjmiemy ustawę dotyczącą znakowania żywności wolnej od GMO - poinformował w poniedziałek minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski podczas debaty "Czy wiemy, co jemy i co jeść będziemy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od 2020 r. produkty bez GMO będą specjalnie oznakowane

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 14:47
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o oznakowaniu produktów wytworzonych bez wykorzystania organizmów genetycznie zmodyfikowanych - jako wolnych od tych organizmów - poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znakowanie towarów „wolne od GMO” będzie dobrowolne

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 16:59
Na dzisiejszym posiedzeniu rząd przyjął projekt ustawy o oznakowaniu produktów wytworzonych bez wykorzystania organizmów genetycznie zmodyfikowanych. Projekt reguluje zasady znakowania żywności i pasz jako wytworzonych bez GMO. Nowe przepisy mają wejść w życie od przyszłego roku.
rozwiń zwiń