X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Inwestycji na świecie ubywa, ale nie w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 09:01
W tym tygodniu opublikowano aż cztery ważne rankingi, w których inwestorzy zagraniczni ocenili Polskę. Oceny te wypadły zdecydowanie pozytywnie.
Audio
  • Na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Kowalczyk z Grant Thornton - mówił, jak Polskę oceniają zagraniczni inwestorzy. (Sylwia Zadrożna)
Inwestycji na świecie ubywa, ale Polska nadal przyciąga zagranicznych inwestorów.
Inwestycji na świecie ubywa, ale Polska nadal przyciąga zagranicznych inwestorów.Foto: pixabay

W rankingu Global Best to Invest zajęliśmy 5 miejsce ogólnie i pierwsze w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Z raportu EY wynika, że Polska odnotowała 38-procentowy wzrost projektów inwestycyjnych, przy spadku liczby projektów w całej Europie.

Także z rankingu UNCTAD wynika, że inwestycji na świecie ubywa, ale nie w Polsce. W badaniu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Grant Thornton oraz HSBC klimat do inwestowania w Polsce został oceniony bardzo wysoko.

- We wszystkich rankingach wypadliśmy bardzo dobrze - komentował na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Kowalczyk z Grant Thornton.

Jak dodał - na całym świecie napływ globalnych inwestycji spadł i na tym tle "Polska dała radę zwiększyć napływ inwestycji", do tego dość istotnie bo z około 9 mld dolarów do 11,5 mld dol.

Ekspert poinformował, że aż 94 proc. zagranicznych inwestorów pytanych o to, czy zainwestowałoby ponownie kapitał w Polsce gdyby mogli wybierać - odpowiedziało, że "tak".

Polska ma sporo atutów docenianych przez inwestorów. Jeśli chodzi o problemy, to inwestorzy wskazują na niestabilność prawa, szczególnie podatkowego.

Sylwia Zadrożna, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Specjalne strefy ekonomiczne: raje podatkowe głównie dla zagranicznych firm czy siła napędowa polskiej gospodarki?

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2017 20:00
Specjalne strefy ekonomiczne (SSE) wydają się mieć tyle samo zwolenników, co przeciwników. Ostatnio w Polsce znowu ożyła dyskusja na ten temat. Ma to związek z tym, że inwestorzy planując swoje działania, biorą pod uwagę horyzont wieloletni, a tymczasem zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami strefy mają działać do końca 2026 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska to dobre miejsce do inwestowania

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2018 19:15
92 proc. inwestorów zagranicznych, respondentów 11. edycji badania „Klimat inwestycyjny w Polsce”, jest zadowolonych z decyzji o zainwestowaniu w Polsce i zrobiłoby to ponownie. Polska dostała 3,7 na 5 punktów możliwych do osiągnięcia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska utrzymała 5. miejsce w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej Global Best to Invest

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 15:44
Polska utrzymała 5. miejsce w rankingu Global Best to Invest 2019 i zwiększyła liczbę realizowanych projektów bezpośrednich inwestycji zagranicznych - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.
rozwiń zwiń