X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Rząd za obniżką podatku PIT z 18 do 17 proc.

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 12:40
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy obniżającej 18-procentową stawkę PIT do 17 proc. Projekt zapowiadany był tydzień temu przez premiera Mateusza Morawieckiego. 
Audio
  • Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy obniżającej 18-proc. stawkę PIT do 17 proc. Obniżka podatku będzie dotyczyła wszystkich podatników rozliczających się zgodnie ze skalą podatkową. Więcej - w audycji na antenie radiowej Jedynki przygotowanej przez Tomasza Matusiaka.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock

- Rząd zapowiada również dwukrotne zwiększenie kosztów uzyskania przychodu, to bardzo dobra informacja - komentował w radiowej Jedynce ekonomista Marek Zuber.

Ekonomista podkreśla, że obniżka PIT i poniesienie kosztów uzyskania przychodu mają sprawić, że pracownikom będzie więcej zostawało w kieszeniach.

Zdaniem doradcy podatkowego Andrzeja Marczaka - skala podatkowa w Polsce powinna odzwierciedlać złoty środek pomiędzy dochodami państwa a zadowoleniem podatników.

Obniżka podatku z 18 do 17 proc. będzie dotyczyła wszystkich podatników rozliczających się zgodnie ze skalą podatkową.  

Skorzystają również emeryci i renciści, a także przedsiębiorcy, którzy w odniesieniu do przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej nie wybrali podatku liniowego czy ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Z zawartych w Ocenie Skutków Regulacji wyliczeń Ministerstwa Finansów wynika, że zmiany będą kosztować sektor finansów publicznych 9 mld 687 mln zł rocznie. Z tego koszt dla budżetu to 4 mld 825 mln zł, dla jednostek samorządu terytorialnego - 4 mld 812 mln zł, a dla pozostałych jednostek (NFZ) - 50 mln zł.

Tomasz Matusiak, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak