X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Rzeczpospolita" Prezes PiS zapowiada nowy program dla rolnictwa. Eksperci komentują

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 12:15
Prezes PiS Jarosław Kaczyński w Zbuczynie k. Siedlec przypomniał o programie dopłat dla hodowców bydła, zapowiedział także powstanie zupełnie nowego programu rolnego. Jego szczegóły mamy poznać na początku września. Wiadomo, że nowy program będzie zawierał odniesienia do takich tematów jak czyste powietrze, wapnowanie gleb, utylizacja azbestu czy sieć kanalizacyjno wodociągowa. O zapowiedzi prezesa PiS dyskutowali goście "Rządów Pieniądza" w Polskim Radiu 24.
Audio
Jarosław Kaczyński
Jarosław KaczyńskiFoto: PAP/Leszek Szymański

Profesor Elżbieta Mączyńska z Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Szkoły Głównej Handlowej mówiła, że niewątpliwie polska wieś potrzebuje typu programów. Dodała, że na wsiach problemem bywa ekologia, więc to dobrze, że w nowym programie ta kwestia zostanie zaakcentowana. Ekspertka podkreśliła, że potrzebna jest też nowa, przemyślana polityka w kwestii rolnictwa, zwłaszcza że wydajność tej dziedziny gospodarki pozostawia wiele do życzenia- na wsi mieszka ok. 40 procent Polaków, a rolnictwo to tylko 3 procent polskiego PKB. Równocześnie - zaznaczyła profesor Elżbieta Mączyńska - ważne jest, by polska produkcja rolna zachowała swój unikatowy charakter i by dalej stawiano na jakość produktów, a nie zastąpiono tego wielkoskalową produkcją rolniczą.

Piotr Soroczyński z Krajowej Izby Gospodarczej mówił, że - co do zasady - wszelkie pomysły wspierania produkcji rolnej są słuszne, między innymi dlatego, że "nie może być tak, że żywność jest produkowana za tanio, bo wtedy odbija się to na zdrowiu konsumentów". Dodał, że dobrze by było, by w nowym programie były także elementy, które mają poprawić poziom życia na wsi i sprawić, by mieszkanie tam było atrakcyjne.

Gospodarzem audycji był Błażej Prośniewski.

PolskieRadio24.pl, md


Zobacz więcej na temat: Jarosław Kaczyński
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: dążymy do tego, by każdy miał równe szanse i możliwości

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2019 16:00
- Jako PiS uznajemy, że Polacy to wspólnota i wszyscy w tej wspólnocie muszą mieć równe prawa. Naszym dążeniem jest doprowadzenie do tego, by każdy, niezależnie od tego, gdzie mieszka, miał równe szanse i równe możliwości - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas pikniku rodzinnego "Dobry czas dla Polski" w Zbuczynie w woj. mazowieckim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Anusz: przemówienie prezesa PiS to program dla polskiej wsi

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2019 15:10
Lider PiS Jarosław Kaczyński podczas pikniku rodzinnego w Zbuczynie (woj. mazowieckie) mówił o pomyśle obozu rządzącego na rozwój polskiej wsi. Podkreślił m.in., że niezwykle istotne są równe szanse dla ludzi, niezależnie od ich miejsca zamieszkania. – W skrócie można powiedzieć, że to przemówienie jest programem dla polskiej wsi, dla polskiego rolnictwa – powiedział w PR24 politolog dr Andrzej Anusz.  
rozwiń zwiń