X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

PFRON: nowy model rehabilitacji ma pomóc niepełnosprawnym wrócić do pracy

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 14:10
Pomoc osobom niepełnosprawnym w powrocie na rynek pracy, to główny cel nowego modelu rehabilitacji kompleksowej. Nowe rozwiązanie przygotowane zostało przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przy współudziale Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Audio
  • Prezes PFRON Marlena Maląg, mówi o wsparciu przeznaczonym dla osób, które z powodu choroby lub wypadku utraciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu. (IAR)
  • W ramach wsparcia zawodowego uczestnicy otrzymają pomoc doradcy zawodowego oraz pośrednika pracy w wyborze nowego zawodu - wyjaśnia pełnomocnik rządu ds osób niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz. (IAR)
  • Prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Marlena Maląg mówi o dofinansowaniu do zakupu wózków elektrycznych dla niepełnosprawnych. (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock/VGstockstudio

Jak wyjaśniła prezes PFRON Marlena Maląg, oferta przeznaczona jest dla osób, które z powodu choroby lub wypadku utraciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu.

- Do udziału w projekcie już dziś zakwalifikowanych zostało 70 osób. W ramach wsparcia zawodowego uczestnicy otrzymają pomoc doradcy zawodowego oraz pośrednika pracy w wyborze nowego zawodu - podkreślił pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz.

Zapowiedziała również, że do końca sierpnia można składać wnioski o dofinansowanie do zakupu wózka o napędzie elektrycznym. Dofinansowanie może wynieść do 10 tysięcy z PFRON-u i do 3 tysięcy złotych z NFZ-tu.

Początkowo rehabilitacja kompleksowa będzie realizowana w czterech ośrodkach: w Wągrowie - dla mieszkańców województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, w Ustroniu - dla województw śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i lubuskiego. Kolejne ośrodki to Grębiszew dla województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i łódzkiego oraz Nałęczów dla województwa lubuskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. 

Budżet programu wynosi 85 milionów złotych. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

IAR, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niepełnosprawnym będzie łatwiej znaleźć pracę?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 12:55
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowuje pakiet zmian, które mają m.in. ułatwić uczestnikom warsztatów terapii zajęciowej znalezienie zatrudnienia i opuszczenie warsztatów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak aktywizować osoby niepełnosprawne? Główną przeszkodą bariera mentalna

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 19:10
Dziś (17.05.2019 r.) ZUS zorganizował w swoich oddziałach Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Wydarzenie pod hasłem: „Żyj Aktywnie" było m.in. okazją do tego, aby spotkać się ze specjalistami, którzy pomogą w poszukiwaniach możliwości rozwoju i zmotywują do aktywności zawodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na aktywizację niepełnosprawnych można uzyskać wsparcie. Resort przypomina o pożyczkach

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 14:41
Podmioty ekonomii społecznej mogą ubiegać się o pożyczki na start i rozwój w ramach Krajowego Funduszu Przedsiębiorczości Społecznej - przypomina resort rodziny, pracy i polityki społecznej. Maksymalna jednostkowa wartość pożyczki na start wynosi 100 tysięcy złotych, zaś maksymalna wartość pożyczki na rozwój może sięgać 500 tysięcy złotych.
rozwiń zwiń