X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

MFW podniósł prognozę wzrostu gospodarczego dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 18:20
Międzynarodowy Fundusz Walutowy podniósł prognozę tegorocznego wzrostu gospodarczego dla Polski do 4 procent. Równocześnie prognoza dla światowej gospodarki została obniżona do 3 procent.
Audio
  • MFW podnosi prognozę dla Polski. Waszyngton/Marek Wałkuski
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock/im_coco

W najnowszym raporcie Fundusz ostrzegł przed niekorzystnymi skutkami wojen handlowych na świecie. Podnosząc prognozę tegorocznego tempa wzrostu polskiej gospodarki z 3,8 do 4 procent Międzynarodowy Fundusz Walutowy pozostawił przyszłoroczną prognozę na niezmienionym poziomie.

Lepsze tylko Irlandia i Malta

Według Funduszu w roku 2020 wzrost PKB w Polsce wyniesie 3,1 procent. W Europie lepsze rezultaty od Polski zanotują Irlandia i Malta, a w przyszłym roku także Rumunia. Wzrost gospodarczy w Polsce jest znacznie szybszy niż w strefie euro, gdzie wyniesie w tym roku zaledwie 1,2 procent.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy przewiduje jednak wzrost inflacji w Polsce w przyszłym roku do 3,5 procent (w tym roku 2,4 procent). Wyższą inflację ma mieć w Europie Turcja, Ukraina i Białoruś. Bezrobocie ma się utrzymać na niezmienionym poziomie - 3,8 procent i ma być jednym z najniższych w Europie.

Światowa gospodarka zwolni

Jak podawaliśmy - według prognozy MFW światowy wzrost gospodarczy spowolni w tym roku do 3 procent, aby nieznacznie przyspieszyć w przyszłym roku i osiągnąć poziom 3,4 procent.

Niższy niż w ubiegłym roku wzrost na poziomie 2,4 procent zanotuje również amerykańska gospodarka. W przyszłym roku wzrost gospodarczy w USA ma wynieść 2,1 procent. Eksperci zwrócili uwagę, że spowolnienie w USA ma miejsce mimo obniżania stóp procentowych.

IAR, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

MFW podniósł prognozę wzrostu gospodarczego Polski

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 16:12
Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje, że wzrost PKB Polski w 2018 r. wyniesie 4,1 proc., a w 2019 r. 3,5 proc. - wynika z kwietniowej edycji World Economic Outlook. W październiku 2017 r. ekonomiści funduszu oczekiwali, że dynamika PKB w 2018 r. wyniesie 3,3 proc., a w 2019 r. będzie na poziomie 3 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MFW: gorsze prognozy dla światowej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 17:20
Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) skorygował w dół prognozę globalnego wzrostu w 2019 roku w opublikowanym cyklicznym raporcie. Zamiast przewidywanych w kwietniu 3,5 proc., światowy wzrost gospodarczy wyniesie 3,2 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: w 2019 r. wzrost gospodarczy wyniesie powyżej 4 proc.

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 20:55
Jak powiedział premier Mateusz Morawiecki, polska gospodarka "pierwszy raz od 30 lat pokazuje pewne odseparowanie w zakresie trendów negatywnych". - Gospodarka niemiecka gwałtownie spowolniła, a my będziemy mieli w tym roku wzrost gospodarczy powyżej 4 proc. - podkreślił w rozmowie z Polsat News.
rozwiń zwiń