X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

List intencyjny z General Electric. Dwa priorytety: gaz i OZE

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 14:20
Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju podpisało list intencyjny z amerykańską firmą General Electric dotyczący między innymi inwestycji w odnawialne źródła energii (OZE).
Audio
  • Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju podpisało list intencyjny w z firmą GE dotyczący między innymi inwestycji w odnawialne źródła energii. Mówi szef resortów - finansów i inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. (IAR)
  • "Dywersyfikacja energii ma fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa gospodarczego i politycznego (...) wierzymy, że jest to klucz do niezależności politycznej" - mówi ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. (IAR)
  • Prezes GE Power w Polsce, Sławomir Żygowski mówi, że firma jest obecna w naszym kraju od 1992 roku i towarzyszy polskiej transformacji energetycznej od dawna. (IAR)
Minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher oraz Fabrice Kermorgant z GE Renewable Energy.
Minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher oraz Fabrice Kermorgant z GE Renewable Energy.Foto: PAP/Radek Pietruszka

Minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński podkreślił, że polska współpraca ze Stanami Zjednoczonymi nabiera tempa. Dodał, że przekłada się to na konkretne efekty biznesowe.

- Rozmawiamy o nowej erze współpracy z firmą GE. Dotyczy to sektora energetycznego: wykorzystania zarówno gazu, ale również w coraz większym stopniu zależy nam na wykorzystaniu źródeł odnawialnych - dodał.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Kontrakty gazowe z USA. Ekspert: zwiększone bezpieczeństwo i nowa pozycja energetyczna

W myśl Polityki Energetycznej Polski, w 2040 roku OZE ma stanowić główne źródło produkcji energii elektrycznej w Polsce.

Zdaniem obecnej na uroczystości ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, umożliwi to nawiązanie ściślejszej współpracy, by nasz kraj stał się centrum morskiej energetyki wiatrowej.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Polska i USA podpisały deklarację o współpracy w zakresie bezpieczeństwa energetycznego

- Dywersyfikacja energii ma fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa gospodarczego i politycznego (...) wierzymy, że jest to klucz to niezależności politycznej - podkreśliła amerykańska ambasador.

Prezes GE Power w Polsce Sławomir Żygowski przypomniał, że firma jest w Polsce od 1992 roku.

- Towarzyszymy polskiej transformacji energetycznej od dawna - powiedział.

Dokument rozszerza współpracę strategiczną, do której obie strony zobowiązały się w liście intencyjnym podpisanym w styczniu.

IAR, PolskieRadio 24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska i USA podpisały deklarację o współpracy w zakresie bezpieczeństwa energetycznego

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 19:22
Minister energii Krzysztof Tchórzewski oraz sekretarz ds. energii USA Rick Perry podpisali w czwartek deklarację o wzmocnionej współpracy w zakresie bezpieczeństwa energetycznego. Współpraca ma dotyczyć m.in. bezpieczeństwa dostaw gazu i energetyki jądrowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Memorandum z USA o energii jądrowej. "Jest spora wola Stanów Zjednoczonych, żeby współpracować z Polską w zakresie programu jądrowego"

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 12:10
Memorandum o współpracy Polski i USA w cywilnym wykorzystaniu energii jądrowej "ma duży ciężar gatunkowy" - ocenia zbliżone do rządu źródło PAP. Jak wskazuje, takie memoranda są elementem polityki USA przed ewentualnym poważniejszym angażowaniem się.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kontrakty gazowe z USA. Ekspert: zwiększone bezpieczeństwo i nowa pozycja energetyczna

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 11:22
Import amerykańskiego gazu ziemnego LNG do Polski, to efekt wcześniejszych rozmów prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych. Donald Trump niemal od początku kadencji nakłaniał Polskę do kupna amerykańskich surowców, argumentując przy tym, że uniezależni to Polskę od dostaw z Rosji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt energetyczny w Warszawie. Polska podpisze trójstronne porozumienie

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 13:05
W Warszawie odbywa się szczyt energetyczny. Po południu, Polska, Stany Zjednoczone i Ukraina podpiszą porozumienie o współpracy na rzecz wzmocnienia regionalnego bezpieczeństwa dostaw gazu ziemnego.
rozwiń zwiń