X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Będą rekompensaty dla gospodarstw domowych za wzrost cen prądu w 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 17:00
Ministerstwo Aktywów Państwowych poinformowało, że kończy prace nad systemem rekompensat za wzrost cen prądu. Z mechanizmu rekompensat będą mogli skorzystać odbiorcy indywidualni, z wyłączeniem  tych "najbardziej zamożnych". Resort nie ujawnił progów dochodowych, które będą uprawniały do otrzymania rządowej rekompensaty. Projekt nowych przepisów jest teraz na etapie konsultacji wewnątrzresortowych.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, yuttana Contributor Studio

Jak mówił w Sejmie wiceminister aktywów państwowych Tadeusz Skobel, projektowany mechanizm rekompensat będzie prosty i zgodny z prawem Unii Europejskiej. "Mechanizm na rok 2020 ma realizować obietnicę rekompensaty wzrostu cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych. Ma obejmować zarówno odbiorców korzystających z taryfy URE, jak i tych pozataryfowych będących na wolnym rynku, z wyłączeniem odbiorców najbardziej zamożnych w kraju. Projektowany mechanizm ma się charakteryzować prostotą i nie wprowadzać barier matematyczno-kalkulacyjnych, z którymi odbiorcy końcowi mogliby sobie nie poradzić" - mówił Tadeusz Skobel.
Wiceminister podkreślił, że wzrost cen energii w Polsce był jednym z najniższych w Europie. Tadeusz Skobel zaznaczył, że w porównaniu z poprzednimi latami sytuacja na rynku energii elektrycznej polepszyła się na tyle, że nie wymaga powielania rozwiązań obowiązujących w roku 2019.
Powołany w zeszłym roku Fundusz Wypłaty Różnicy zatwierdził blisko 900 wniosków na kwotę ponad 4 miliardów złotych. Od października duże i średnie firmy mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach pomocy de minimis (forma wsparcia publicznego dla małych i średnich przedsiębiorców niewymagająca notyfikacji Komisji Europejskiej).

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/SW


Czytaj także

Jacek Sasin: rząd zaproponuje rekompensaty dla odbiorców prądu

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 18:00
- Rząd zaproponuje w najbliższym czasie rozwiązania ustawowe, które ustanowią rekompensaty dla indywidualnych odbiorców energii elektrycznej - poinformował minister aktywów państwowych Jacek Sasin. To konsekwencja decyzji URE ws. taryf.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Sasin: pomimo trudnej sytuacji, spółki energetyczne inwestują w energię odnawialną

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 08:04
- Spółki energetyczne w polskich warunkach nie są firmami, które mają przynosić wielkie zyski. Mamy również problem z cenami energii elektrycznej i te spółki nie zarabiają tyle, ile by chciały - mówił w "Sygnałach dnia" Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.
rozwiń zwiń