X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Wakacje czynszowe, dopłaty i większa dostępność. Rząd przedstawił nowy pakiet mieszkaniowy

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 13:50
- Nowy pakiet mieszkaniowy wyniesie około pół miliarda zł rocznie do 2024 r. - poinformowała wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Podkreśliła, że są to dodatkowe środki dla rynku poza tymi, które są już dostępne.
Audio
  • Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz mówi o pakiecie mieszkaniowym. (Cz.1/IAR)
  • Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz - o pakiecie mieszkaniowym. (Cz.2/IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: kuzsvetlaya/Shutterstock.com

Wicepremier uczestniczyła w konferencji, na której przedstawiła założenia pakietu mieszkaniowego.

mieszkanie east news 1200.jpg
Rynek mieszkaniowy w czasach koronawirusa

Zakłada on, jak mówiła, zwiększenie dostępności mieszkań na wynajem dla osób o niskich dochodach, poprawę warunków mieszkaniowych w już istniejących lokalach, dopłaty do czynszów, wakacje czynszowe w TBS, możliwość dojścia do własności w nowo budowanych mieszkaniach w TBS, czy "wsparcie szeroko rozumianego budownictwa społecznego oraz większy i łatwiejszy dostęp do gruntów pod zabudowę", a także "pomoc dla wynajmujących dotkniętych ekonomicznymi skutkami COVID-19".

Minister powiedziała, że pakiet w najbliższych tygodniach stanie się przedmiotem obrad Rady Ministrów. - Będzie on impulsem dla budownictwa - oceniła.

pieniądze mieszkanie 1200.jpg
Mieszkanie Plus. Zobacz, jak można skorzystać z programu

Jak następnie tłumaczyła, do sektora mieszkaniowego zostaną skierowane nowe środki finansowe, które zwiększą m.in. poziom dofinansowania z budżetu państwa oraz dadzą dodatkowy impuls budującym mieszkania społeczne czynszowe - tzw. TBS.

- Szacujemy, że ten nowy pakiet mieszkaniowy to ok. pół miliarda zł rocznie do 2024 r. To są dodatkowe środki, nie mówimy o tych, które już dziś są dostępne na rynku - zaznaczyła.

Zdaniem Jadwigi Emilewicz polityka, która wspiera budownictwo mieszkaniowe, budownictwo na wynajem, może sprawić, że stabilny wynajem, którego potrzebuje rynek, najemcy, "a nie tylko mieszkanie na własność, będzie tworzyć bezpieczeństwo mieszkaniowe, w szerokim tego słowa znaczeniu w Polsce".

IAR/PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wynajmowanie mieszkania bardziej opłacalne niż oszczędzanie na lokacie

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2020 15:30
Średnio 16 proc. zysku z wynajmu mieszkania można było zarobić w 2019 roku - podała firm analityczna HRE Investments. Wskazała, że to 10 razy więcej niż daje przeciętna roczna lokata bankowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieszkanie Plus. Zobacz, jak można skorzystać z programu

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 06:00
Program Mieszkanie Plus powstał po to, by wspierać wszystkich, których – z różnych względów – nie stać na własne M. Dzięki realizacji programu w Polsce pojawiają się kolejne mieszkania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rynek mieszkaniowy w czasach koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 21:00
Główny Urząd Statystyczny podaje, że ceny nieruchomości w Polsce wzrosły w zeszłym roku średnio o 9 procent. Wiele osób, nie mając szans na kupno własnego mieszkania, decyduje się na wynajem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będą dopłaty do czynszów. Rząd pracuje nad pakietem mieszkaniowym

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 07:17
Dopłaty do czynszów dla rodzin i dla spółek mieszkaniowych, które pozwolą budować tańsze mieszkania, znajdą się w pakiecie mieszkaniowym, który rząd chce zaprezentować jeszcze w kwietniu – zapowiedziała wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Rząd wesprze również farmację oraz przemysł odzieżowy i motoryzacyjny.
rozwiń zwiń