X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Terminal LNG w Świnoujściu. Jest kolejna decyzja o rozbudowie

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 14:02
Wojewoda zachodniopomorski wydał decyzję lokalizacyjną dla zachodniej estakady przesyłowej LNG - poinformował Gaz-System. To kolejna decyzja dotycząca rozbudowy terminala LNG w Świnoujściu.
Audio

Spółka Polskie LNG, należąca do Grupy Kapitałowej Gaz-System uzyskała dzięki temu prawo do dysponowania nieruchomościami na cele budowlane, potrzebne do realizacji rozbudowy terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

gazociąg free shutter 1200.jpg
Terminal LNG w Świnoujściu będzie rozbudowany. Umowa podpisana

- Mamy komplet decyzji, niezbędnych do wystąpienia o pozwolenia na budowę, dla projektu rozbudowy zarówno części morskiej, jak i lądowej terminalu – poinformował wiceprezes zarządu Polskie LNG Krzysztof Jackowski.

Rozbudowa ma na celu zwiększenie możliwości regazyfikacyjnych, niezawodności procesu technologicznego oraz rozwój wachlarza usług oferowanych przez terminal o załadunek LNG na statki różnej wielkości, w tym na bunkierki LNG.

Program rozbudowy terminalu LNG składa się z czterech komponentów. W części lądowej budowy trzeciego zbiornika oraz bocznicy kolejowej umożliwiającej przeładunek LNG na cysterny i kontenery ISO, w części morskiej budowy drugiego nabrzeża dla statków realizowanego wspólnie z Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.

 

pap_lng-1200.jpg
W Warszawie podpisano umowę na rozbudowę terminalu LNG

Wydana decyzja lokalizacyjna obejmuje planowaną estakadę przyłączoną z jednej strony do nowego zbiornika, z drugiej do planowanego nabrzeża.
Polskie LNG jest na końcowym etapie postępowań przetargowych na wybór wykonawców dla tego zakresu prac. Trwa oczekiwanie na złożenie ofert ostatecznych od oferentów.


Realizacja tych zamierzeń nie tylko zwiększy bezpieczeństwo energetyczne Polski, ale pozwoli także zaoferować klientom gazoportu szeroki wachlarz nowych usług na rozwijającym się dynamicznie rynku LNG – poinformował Gaz-System.

Rozbudowa jest objęta dofinansowaniem z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Pierwszym etapem rozbudowy terminalu jest zwiększenie istniejącej instalacji o m.in. dodatkowe regazyfikatory SCV. Dzięki temu techniczna moc regazyfikacyjna obiektu wzrośnie o 50 procent, tj. osiągnie poziom ok. 7,5 mld m sześciennych rocznie.

 Dla tego zadania spółka Polskie LNG otrzymała wszystkie wymagane prawem decyzje i posiada umowę na dostawę urządzeń oraz wykonanie robót budowlano-montażowych. Termin zakończenia tej inwestycji przypada na koniec 2021 r.


PAP, PR24, akgTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Gróbarczyk: nie byłoby dywersyfikacji bez gazoportu w Świnoujściu

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2019 13:11
- To przecięcie historii z którą mieliśmy do czynienia przez wiele lat, czyli stuprocentowego uzależnienia od strony rosyjskiej, jeśli chodzi o dostawy gazu - mówił o zakupie LNG z USA w Polskim Radiu 24 Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Wskazał, że umowa została podpisana została z partnerem który "nie traktuje gazu tak jak strona wschodnia, politycznie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawdź, jakie są różnice między LNG, CNG i LPG

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 12:00
Do gazoportu w Świnoujściu drogą morską docierają transporty LNG, w polskich miastach pasażerowie jeżdżą autobusami napędzanymi CNG, a na stacjach LPG kierowcy tankują swoje samochody. Ktoś zapyta, czy we wszystkich tych przypadkach mówimy o takim samym rodzaju gazu? Śpieszymy z odpowiedzią: "i tak... i nie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Terminal LNG w Świnoujściu będzie rozbudowany. Umowa podpisana

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020 13:18
Spółka Polskie LNG z Grupy Gaz-System podpisała w Warszawie umowę z firmami PORR i TGE Gas Engineering na rozbudowę instalacji do regazyfikacji terminalu LNG w Świnoujściu. Dzięki temu jego moce zwiększą się w tej dziedzinie o 50 procent - do 7,5 mld metrów sześciennych rocznie do końca 2021 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Warszawie podpisano umowę na rozbudowę terminalu LNG

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020 14:41
Spółka Polskie LNG z Grupy Gaz-System podpisała w Warszawie umowę z firmami PORR i TGE Gas Engineering na rozbudowę instalacji regazyfikacji gazu skroplonego terminalu LNG w Świnoujściu. Dzięki temu jego moce regazyfikacyjne zwiększą się o 50 procent - do 7,5 mld metrów sześciennych rocznie do końca 2021 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ceny gazu. Jacek Sasin: szantaż ze strony Gazpromu należy już do przeszłości

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 13:00
Ekonomiczny szantaż ze strony rosyjskiego Gazpromu należy już do przeszłości - ocenił wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, odnosząc się do pozytywnego dla Polski wyniku arbitrażu pomiędzy PGNiG i Gazpromem. Rosyjski potentat ma zwrócić PGNiG 1,5 mld dolarów, za zawyżane latami ceny gazu.
rozwiń zwiń