X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Tarcza finansowa. Sprawdź, jak się odwołać w sprawie wysokości otrzymanej pomocy

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 16:50
Ruszyła procedura odwoławcza ws. tarczy finansowej PFR - poinformowa Polski Fundusz Rozwoju. Dotyczy to firm, które otrzymały już subwencję, ale w kwocie niższej niż wnioskowana.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock.com/zEdward_Indy

- Jeżeli przedsiębiorstwo ma podstawy do ubiegania się o różnicę między kwotą wnioskowaną, a otrzymaną - może złożyć odwołanie poprzez system bankowości elektronicznej - poinformował Polski Fundusz Rozwoju.

Zaznaczono, że odwołanie może też dotyczyć korekty liczby pracowników i tym samym korekty wnioskowanej kwoty. Wskazano, że odwołanie nie dotyczy zmiany miesiąca spadku obrotów lub sposobu porównania spadku obrotów. Dodano, że przedsiębiorca może złożyć maksymalnie dwa odwołania w ciągu maksymalnie dwóch miesięcy od podpisania umowy.

szkolenie firma 1200.jpg
Tarcza finansowa. Co powinni wiedzieć płatnicy VAT przed złożeniem wniosku o pomoc?

Procedura odwoławcza - jak czytamy na stronach Funduszu - nie dotyczy firm, które otrzymały odmowę wypłaty subwencji – te mogą składać kolejne wnioski o wsparcie od momentu startu programu Tarcza Finansowa PFR, po wcześniejszym wyjaśnieniu wszelkich okoliczności w ZUS, swoim urzędzie skarbowym i w banku.

Tarcza finansowa to program Polskiego Funduszu Rozwoju mający na celu wsparcie przedsiębiorców, których działalności ucierpiały na skutek sytuacji gospodarczej związanej z pandemią COVID-19.

Warunkiem zgłoszenia się do programu jest odnotowanie spadku przychodów ze sprzedaży o co najmniej 25 proc. w dowolnym miesiącu po 1 lutego w porównaniu do miesiąca poprzedniego bądź analogicznego miesiąca roku ubiegłego.

PFR, PAP, PR24, akg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tarcza finansowa. Co powinni wiedzieć płatnicy VAT przed złożeniem wniosku o pomoc?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 12:25
Prawo do państwowego wsparcia w ramach tarczy finansowej PFR mają firmy, których przychód spadł o co najmniej 25 procent w związku z pandemią koronawirusa. Większość z takich firm to VAT-owcy. I tu ważna rzecz - jak mówi wiceprezes PFR Bartosz Marczuk - ci przedsiębiorcy, zanim złożą wniosek, powinni się rozliczyć z fiskusem za miesiąc, który będzie podstawą do obliczenia spadku przychodów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KPRM: przedsiębiorcy otrzymali blisko 9 mld złotych wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 20:42
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów poinformowała, że od chwili uruchomienia tarczy antykryzysowej polscy przedsiębiorcy i samozatrudnieni otrzymali wsparcie w wysokości 8,7 miliarda złotych. W sumie złożono ponad 3,8 miliona wniosków o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łatwiej o kredyt dla mikroprzedsiębiorców. Bank Pekao zwiększa ofertę

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 13:09
Bank Pekao modyfikuje ofertę kredytową skierowana do mikroprzedsiębiorców - o kredyt obrotowy lub pożyczkę mogą się ubiegać firmy z krótszą historią działalności, rośnie wielkość oferowanego kredytu. Pożyczki objęte są gwarancjami unijnymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak w pełni wykorzystać tarczę antykryzysową? Zobacz program szkoleń online

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 15:40
26 maja rusza cykl 20 webinariów Ministerstwa Rozwoju i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości przeznaczonych dla przedsiębiorstw. Celem jest przeszkolenie właścicieli firm i menedżerów na temat tego, jak mogą maksymalnie i skutecznie wykorzystać narzędzia tarczy antykryzysowej.
rozwiń zwiń