X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Zakupy w niedzielę. Zobacz, czy sklepy będą otwarte

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2020 13:23
W niedzielę 21 czerwca obowiązuje zakaz handlu. Otwarte będą tylko te placówki, w których za ladą staną ich właściciele. Przepisy przewidują jednak 32 wyjątki, dlatego, choć w ograniczonym zakresie, zakupy są możliwe. 
Audio

Zakaz handlu nie obowiązuje między innymi w cukierniach, lodziarniach, na stacjach benzynowych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą czy kawiarniach.

Zasady bezpieczeństwa i obowiązki sklepów

W związku z trwającą epidemią trzeba też pamiętać o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w sklepach. Chodzi o obowiązek zakrywania ust i nosa, przy pomocy odzieży, maseczki, przyłbicy lub kasku ochronnego.

sklep FREE 1200.jpg
Zmiany ws. ograniczenia handlu. W tym roku tylko 7 niedziel handlowych

Odkrycie ust i nosa jest możliwe jeśli zachodzi konieczność identyfikacji lub weryfikacji tożsamości danej osoby. W sklepach jest także obowiązek noszenia podczas zakupu towa­rów lub usług rękawiczek jednorazowych.

Placówki sklepowe mają też obowiązek zapewnić rękawiczki jednorazowe lub środki do dezynfekcji rąk. 

.

Do końca tego roku handlować będzie można jeszcze w 4 niedziele - w ostatnią niedzielę czerwca i sierpnia, a także w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie. Najbliższa niedziela bez zakazu wypadnie 28 czerwca.

shutterstock_175947125 zakupy torby 1200.jpg
Będą zmiany w niedzielnym handlu. Jest szansa na czasowe zniesienie ograniczenia?

Czy powróci czasowo handel w niedziele? 

Wicepremier Jadwiga Emilewicz zapytana na piątkowej konferencji - czy rząd planuje chociażby czasowe przywrócenie handlu w niedziele, odparła: "Dziś nie rozważamy takiego scenariusza".

Przypomnijmy, że za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tysiąca złotych do 100 tysięcy złotych, a przy uporczywym łamaniu ustawy, kara ograniczenia wolności.

PR24, akg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmiany ws. ograniczenia handlu. W tym roku tylko 7 niedziel handlowych

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020 18:50
W tym roku w zasadzie wszystkie niedziele są wolne od handlu. Nie dotyczy to jedynie dni przewidzianych w ustawie dotyczącej ograniczenia handlu - mówi wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ograniczenie handlu w niedzielę nam nie przeszkadza. Zakupy robimy w sobotę

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2020 07:49
Polacy ostatecznie pogodzili się z zakazem handlu w niedzielę - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Zakupy, które zwykle robili w ostatni dzień tygodnia, przerzucili głównie na sobotę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będą zmiany w niedzielnym handlu. Jest szansa na czasowe zniesienie ograniczenia?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 12:50
Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że sklepy będą mogły być zaopatrywane w niedziele. Postulowały to niektóre organizacje pracodawców. Na razie nie ma natomiast konsensusu w kwestii ewentualnego czasowego zniesienia ograniczenia handlu w niedziele.
rozwiń zwiń