X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Usługi bankowe od ręki, bez czekania. Coraz więcej klientów jest "za"

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 15:34
Prawie jedna trzecia klientów banków uważa, że przelewy natychmiastowe powinny być standardem - wynika z badania Kantar dla Krajowej Izby Rozliczeniowej (KIR) i Związku Banków Polskich (ZBP).
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

- Konsumenci, w szczególności ci z młodszych pokoleń, wychowani w cyfrowym świecie, są przyzwyczajeni do usług świadczonych od ręki, bez czekania. Takie samo jest ich podejście do kwestii finansowych, w szczególności do płacenia czy przelewania środków - powiedział, cytowany w komunikacie, Grzegorz Leńkowski, dyrektor linii biznesowej płatności natychmiastowe w KIR.

Jak informuje KIR, dla 35 proc. badanych ważna jest pewność, że druga osoba od razu otrzyma pieniądze, podczas gdy 31 proc. uznaje to za przydatną opcję przy płaceniu rachunków za energię elektryczną, wodę, gaz, itp. w ostatniej chwili.

Dodano, że 31 proc. badanych uważa, że natychmiastowy transfer jest potrzebny przy uiszczaniu ważnych i pilnych płatności na rzecz administracji publicznej, np. podatków, opłat administracyjnych i sądowych, mandatów, itp.

karta płatnicza kredytowa 1200.jpg
Szybkie przelewy szybko zdobywają popularnośćZ badania wynika też, że przelewy natychmiastowe to także opcja uznawana za użyteczną przy spłacie raty kredytu, pożyczki, karty kredytowej (18 proc.) lub transakcjach na duże kwoty, np. przy zakupie samochodu, kiedy warto uniknąć noszenia znacznej gotówki (14 proc.).

- Powody wyboru przelewów natychmiastowych przez konsumentów są różne, ale trend ich upowszechniania jest wyraźny. Widać, że coraz bardziej zależy nam na całodobowej dostępności do systemów płatności i możliwości operowania własnymi środkami w sposób elastyczny - dodaje cytowany w komunikacie Leńkowski.

Według KIR liczba transakcji rozliczanych w sposób natychmiastowy rośnie dynamicznie. W lipcu br. klienci banków skorzystali z funkcjonalności Express Elixir 5,27 mln razy, a wartość zleconych przez nich transakcji wyniosła 5,53 mld zł. Dla porównania, w lipcu 2019 r. w systemie zrealizowano 2,3 mln takich transakcji o wartości 3,9 mld zł. W skali roku oznacza to wzrost liczby transakcji o 129 proc., a wartości o 41 procent.

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy polubili natychmiastowe przelewy

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2018 07:56
Express Eliksir to nazwa usługi bankowej tzw. przelewu natychmiastowego. Można go zrobić w każdym banku w Polsce. Krajowa Izba Rozliczeniowa opublikowała wyniki badań z których wynika, że ten rodzaj przelewów zyskuje na popularności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elixir, BLIK i 41 mln kart płatniczych to miara sukcesu polskiej e-bankowości

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 17:03
Elixir, pierwszy polski system elektronicznych przelewów kończy 25 lat. Od 18 kwietnia 1994 roku przetworzył ponad 22,3 mld transakcji, których wartość przekroczyła 72,2 bln złotych. Ćwierć wieku temu Elixir był przełomem i przeniósł nas ze świata bankowych przelewów papierowych do elektronicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szybkie przelewy szybko zdobywają popularność

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 11:01
Więcej niż co trzeci klient banku w Polsce (36 proc.) uważa, że natychmiastowa realizacja przelewu powinna być stosowana w każdej sytuacji - tak wynika z tegorocznego badania, przeprowadzonego przez Kantar TNS, na zlecenie Krajowej Izby Rozliczeniowej (KIR) i Związku Banków Polskich.
rozwiń zwiń