X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rusza przetarg na budowę obwodnicy Pułtuska

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 15:15
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szuka wykonawcy budowy obwodnicy Pułtuska, która ma powstać w ciągu drogi krajowej numer 61. W ramach kontraktu wykonawca ma też dokonać korekty przebiegu drogi krajowej numer 57.
Audio

Dziś do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej GDDKiA skierowała ogłoszenie o zamówieniu.


Posłuchaj
00:16 10769518_1.mp3 Wiceminister infrastruktury Rafał Weber, mówi o znaczeniu dla usprawnienia ruchu drogowego planowanej obwodnicy Pułtuska. (IAR)

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber powiedział, że mieszkańcy Pułtuska od lat zabiegają o budowę obwodnicy swojego miasta.

shutterstock_budowa droga ilust. 1200.jpg
Via Carpatia. Jest pierwsza umowa na budowę podlaskiego odcinka drogi

 - Dzięki rządowemu Programowi budowy 100 obwodnic ich dążenia stają się rzeczywistością. Dzięki nowej obwodnicy w Pułtusku zwiększy się poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego, a zmniejszy zanieczyszczenie powietrza – podkreślił wiceminister.

Pełniący obowiązki Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Żuchowski powiedział, że budowa obwodnicy sprawi, że Pułtusk nareszcie odetchnie od natłoku samochodów, który codziennie przejeżdża przez środek miasta. 

Obwodnica Pułtuska, to 20 kilometrów nowej trasy. Będzie to droga ruchu głównego przyspieszonego z dwoma jezdniami po dwa pasy ruchu. Wyposażona zostanie w urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu.

Na obwodnicę złoży się  niespełna 17 kilometrów nowego fragmentu drogi w ciągu DK61 omijającego Pułtusk po zachodniej stronie oraz blisko 3 kilometry drogi krajowej numer 57 poprowadzonej nowym śladem i omijającej Kleszewo oraz Przemiarowo.

Obwodnica o przekroju dwujezdniowym z dwoma pasami ruchu na całej długości będzie posiadała parametry ruchu głównego przyspieszonego. Wybudowane zostaną również węzły drogowe Kacice, Pułtusk Południe, Pułtusk Północ oraz Lipa - na rozwidleniu DK61 i DK57.

Ponadto powstaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, obiekty inżynierskie, chodniki, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

budowa drogi droga 1200.jpg
Wybudują drogę i przełożą koryto rzeki. Umowa na budowę odcinka Nowy Sącz – Brzesko podpisana

Obwodnica wyprowadzi przede wszystkim uciążliwy tranzyt z miasta. Średni dobowy ruch na przejściu przez Pułtusk wynosi około 18 tysięcy pojazdów na dobę.

Obwodnica Pułtuska to jedna z dziewięciu obwodnic w województwie mazowieckim ujęta w rządowym Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. W przygotowaniu jest jeszcze osiem obwodnic: Ciechanowa, Łącka, Ostrołęki, Lipska, Siedlec, Skaryszewa, Sokołowa Podlaskiego i Zwolenia.


Posłuchaj
00:20 10769518_2.mp3 Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Żuchowski powiedział, że w ramach programu budowy stu obwodnic, na Mazowszu powstanie dziewięć takich inwestycji. (IAR)

W przypadku obwodnicy Lipska GDDKiA na końcowym etapie postępowania przetargowego na wybór wykonawcy, który zaprojektuje i wybuduje drogę. Dla sześciu kolejnych trwa proces projektowy związany z przygotowaniem Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej.

W zakresie obwodnicy Ciechanowa przygotowywane są dokumenty do ogłoszenia przetargu na wybór firmy, która wykona dokumentację projektową wraz z materiałami do uzyskania decyzji środowiskowej.

IAR/Aleksander Pszoniak, PR24

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Unijne wsparcie dla budowy obwodnicy Kędzierzyna Koźla

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 13:45
Budowa obwodnicy Kędzierzyna Koźla będzie dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej. Umowa w ej sprawie została podpisana przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych i Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, która jest beneficjentem tej umowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dodatkowe miliardy złotych na inwestycje. Rządowy fundusz rozszerza zakres wsparcia samorządów

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 12:08
Sejm przyjął opracowaną przez Ministra Infrastruktury nowelizację ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki zwiększeniu dofinansowania o 3 mld zł, Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (wcześniej Fundusz Dróg Samorządowych) będzie dysponował łącznie kwotą 39 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybudują drogę i przełożą koryto rzeki. Umowa na budowę odcinka Nowy Sącz – Brzesko podpisana

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 15:30
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na wykonanie pierwszego etapu budowy drogi krajowej między Brzeskim a Nowym Sączem. Inwestycja jest jednocześnie drugim etapem tak zwanego łącznika brzeskiego. Prace wykona firma Eurovia Polska. Koszt tych prac został wyceniony przez wykonawcę na prawie 100 milionów złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Via Carpatia na Podlasiu!

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 14:21
Za cztery lata powstanie pierwszy odcinek drogi Via Carpatia w województwie podlaskim. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na wykonanie prac.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podlasie. Otwarto wiadukt nad torami kolejowymi w Sokółce

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 19:55
64 mln zł kosztowała budowa wiaduktu nad torami linii kolejowej nr 6 w Sokółce (województwo podlaskie). W piątek inwestycję oddano do użytku. Wiadukt ma przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym w tym newralgicznym komunikacyjnie miejscu.
rozwiń zwiń