X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Tuzin spraw, którymi zajmie się od razu nowy prezydent USA Joe Biden

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2021 12:01
Jak informuje Reuter, nowy prezydent USA Joe Biden już pierwszego dnia po inauguracji zapowiada zajęcie się "około tuzinem spraw" ważnych dla Amerykanów i gospodarki. I wymienia m.in.: wprowadzanie zmian w polityce mieszkaniowej, kredyty studenckie, zmiany klimatyczne i imigrację.
Joe Biden
Joe BidenFoto: VP Brothers / Shutterstock.com

"Biden, ujawnił w środę plany zajęcia się 'mniej więcej tuzinem' wcześniej obiecanych kwestii" - poinformował szef sztabu Bidena Ron Klain w notatce rozdawanej dziennikarzom.

"Szerszy zestaw obietnic Bidena zostanie zrealizowany w ciągu następnych dziewięciu dni po inauguracji" - dodał Klain.

biden pap1200.jpg
Gospodarczy plan Bidena. 15 dol. za godzinę pracy, inwestycje w infrastrukturę i czystą energię

Wśród propozycji: karencja w spłacie pożyczek studenckich, wstrzymanie eksmisji i egzekucji komorniczych

Wśród nich wymieniane jest ponowne przystąpienie do porozumień klimatycznych z Paryża, cofnięcie zakazu podróżowania do kilku krajów muzułmańskich, przedłużenie karencji w spłacie federalnych pożyczek studenckich, wstrzymanie eksmisji i egzekucji komorniczych, a także nakazanie używania masek podczas podróży w USA - między stanami.

Ponadto jest zapowiedź rozszerzenia testów na COVID-19 i wypracowania nowych instrumentów faworyzujących towary wyprodukowane w Ameryce.

Goldman Sachs: plan stymulacyjny Bidena podwyższa prognozę wzrostu gospodarczego w USA

Analitycy z Goldman Sachs Group po raz drugi w tym miesiącu podnieśli prognozę wzrostu w USA, oczekując, że plan bodźców fiskalnych prezydenta elekta Joe Bidena przyspieszy ożywienie gospodarki po pandemii COVID-19.

Wzrost gospodarczy na poziomie 6,6 proc.

Jak wynika z opublikowanego w sobotę raportu, bank spodziewa się wzrostu gospodarczego na poziomie 6,6% w 2021 roku, w porównaniu z poprzednią prognozą na poziomie 6,4%,

Podniosła również prognozy dotyczące tego, ile bodźców nowa administracja będzie w stanie przeforsować w najbliższym czasie, do 1,1 biliona dolarów z 750 miliardów dolarów.

Biden przedstawił w czwartek propozycję pakietu stymulacyjnego o wartości 1,9 biliona dolarów, mówiąc, że potrzebne są odważne inwestycje, aby ożywić gospodarkę i przyspieszyć dystrybucję szczepionek, aby opanować koronawirusa.

"Większy wzrost dochodu do dyspozycji i wydatków rządowych oznacza silniejszy wzrost w dalszej części roku" - napisali analitycy banku.

Reuter, jk

Zobacz więcej na temat: GOSPODARKA Joe Biden

Czytaj także

Nord Stream 2. Rzecznik Kremla twierdzi, że sankcje Joe Bidena nie zatrzymają budowy

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2020 13:00
Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył w czwartek, że możliwe sankcje USA mogą utrudnić układanie gazociągu Nord Stream 2. Ale jak twierdzi tym projektem "są zainteresowane państwa Unii Europejskiej i leży on w interesach odbiorców gazu w UE".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gospodarka USA a pandemia. Joe Biden proponuje pakiet stymulacyjny wart półtora biliona dolarów

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 16:11
Prezydent elekt Joe Biden przygotował propozycję pakietu stymulacyjnego wartego półtora biliona dolarów, który z jednej strony ma na celu ożywienie gospodarki podczas pandemii koronawirusa, z drugiej – jak pisze Reuters – ma pomóc mniej zamożnym obywatelom.
rozwiń zwiń